Policjanci uratowali kobietę, która wyskoczyła z okna swojego mieszkania

W minioną sobotę (9 marca) tuż po godzinie 11:00 dyżurny brzeskiej komendy otrzymał bardzo niepokojącą informację. Jak przekazał zgłaszający, na parapecie jednej z kamienic w powiecie brzeskim, na wysokości pierwszego piętra, stała kobieta, która krzyczała i najprawdopodobniej znajdowała się w kryzysie emocjonalnym. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce policyjny patrol.

Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce zdarzenia, kobieta stała na parapecie, kilka metrów nad ziemią. Niestety nie było możliwości wejścia do mieszkania 40-latki. Policjanci nawiązali z nią rozmowę i starali się uspokoić kobietę. W międzyczasie na miejsce dotarli strażacy, którzy rozpoczęli rozkładanie skokochronu. Niestety nie zdążyli go rozstawić, bo kobieta nagle skoczyła. Policjanci, którzy znajdowali się bezpośrednio pod oknem budynku, złapali ją w ramiona, amortyzując upadek. Najprawdopodobniej to właśnie dzięki szybkiej i skutecznej reakcji mundurowych, udało się uniknąć tragedii.

Kobieta nie odniosła żadnych obrażeń. Policjanci przekazali ją załodze pogotowia, która przetransportowała 40-latkę do szpitala.

Pamiętajmy, że w sytuacji, kiedy potrzebujemy pomocy, możemy zwrócić się do instytucji, które jej udzielą. Z naszymi problemami nie jesteśmy sami. Wokół nas są ludzie, którzy chcą i potrafią pomóc w różnych sytuacjach. Pomoc możemy uzyskać, dzwoniąc pod bezpłatny i anonimowy numer Ogólnopolskiego Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym 800 702 222.

KPP w Brzegu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *