Po ponad 20 latach doczekali się gruntownego remontu. Centrum Administracyjne Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Skorogoszczy w nowej odsłonie

Centrum Administracyjne Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, czyli dawny dom dziecka, zmieniło się nie do poznania. Nowa elewacja i izolacja ścian, modernizacja kotłowni oraz centralnego ogrzewania, do tego nowe drzwi, parapety oraz zagospodarowanie terenu wraz z placem zabaw i siłownią – to tylko niektóre elementy gruntownego remontu powiatowej placówki. Dzieciaki oraz opiekunowie czekali na to zadanie ponad dwie dekady.

Starostwo Powiatowe w Brzegu zrealizowało przebudowę placówki w Skorogoszczy w ramach zadania pn. „Poprawa warunków życia dzieci w pieczy zastępczej na terenie powiatu brzeskiego – budowa nowych i modernizacja istniejących placówek”. Wykonawcą robót była firma Usługi Remontowo-Budowlane Jacek Kieroński z Lewina Brzeskiego.

Powiat skorzystał ze wsparcia z programu „Polski ład”. Modernizacja CAPOW w Skorogoszczy kosztowała prawie 2,5 mln złotych. 85% tej inwestycji to rządowa dotacja. Pozostała kwota to wkład własny Powiatu Brzeskiego.

W uroczystości zorganizowanej z okazji zakończenia modernizacji obiektu udział wzięli m.in. starosta brzeski Jacek Monkiewicz, pozostali członkowie Zarządu Powiatu oraz gość honorowy wojewoda Monika Jurek.

Dodajmy na koniec, że Powiat Brzeski w tym szczególnym dniu przygotował niespodziankę. Na ręce dyrektor Marzeny Kłysz starosta brzeski przekazał nową pralkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *