Kampania w Brzegu tylko z jednym procesem w trybie wyborczym. Tadeusz Nowosielski musiał przeprosić Violettę Jaskólską-Palus

Przed nami ostatnie dni kampanii wyborczej. W niedzielę (7 kwietnia) wybierzemy radnych, burmistrzów i wójtów. Druga tura (w gminach, w których będzie ona niezbędna do wyłonienia burmistrza lub wójta) odbędzie się dwa tygodnie później.

W Brzegu, podczas tej kampanii, miał miejsce tylko jeden proces w trybie wyborczy. Dotyczył on publikacji na temat Violetty Jaskólskiej-Palus (kandydatka na burmistrza Brzegu z ramienia Towarzystwa Rozwoju Ziemi Brzeskiej), które zamieścił w internecie Tadeusz Nowosielski (Kandydat do Rady Miejskiej Brzegu z ramienia KWW Krzysztofa Grabowieckiego).

Tadeusz Nowosielski opublikował w serwisie społecznościowym Facebook wpisy sugerujące, że Violetta Jaskólska-Palus wpływa na decyzje komisji wyborczej, dzięki czemu składy komisji obsadzane są na jej korzyść. Jego wpisy pojawiły się na osobistym profilu, a także na popularnej grupie Polecam Nie Polecam Brzeg.

25 marca sąd wydał postanowienie w trybie wyborczym, orzekając na korzyść kandydatki na burmistrza Brzegu. Violetta Jaskólska-Palus domagała się przeprosin i zaniechania publikowania kłamliwych informacji na jej temat.

KŁAMSTWO JEST KŁAMSTWEM. Postanowienie sądu się uprawomocniło. Tadeusz Nowosielski zamieścił przeprosiny – pisała na swoim profilu wyborczym na Facebooku Violetta Jaskólska-Palus.

Kandydatka na burmistrza domagała się publikacji przeprosin i sprostowania na Facebooku oraz w drukowanych edycjach lokalnej prasy, a także wpłaty 10 tys. złotych na brzeskie schronisko dla zwierząt.

Sąd uznał, że Tadeusz Nowosielski rzeczywiście publikował kłamliwe stwierdzenia i w wydanym postanowieniu nakazał publikacje przeprosin i sprostowania w internecie, odrzucając jednocześnie wniosek finansowy i opcję publikacji w drukowanych mediach lokalnych.

3 thoughts on “Kampania w Brzegu tylko z jednym procesem w trybie wyborczym. Tadeusz Nowosielski musiał przeprosić Violettę Jaskólską-Palus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *