Finał Brzeskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Nie ma mocnych na Mocne Granie

LZS Mocne Granie wygrał Brzeską Amatorską Ligę Siatkówki w sezonie 2023/2024. Drużyna z Jelcza-Laskowic w finale dwukrotnie pokonała zespół z 1 PSAP – 3:0 i 3:1. Brązowe medale przypadły Podnośnikom Michalski, a tuż za podium uplasowali się siatkarze Lwów Parkietu.

To była już 14. edycja BALS – ligi organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W hali przy ul. Oławskiej od października do kwietnia rywalizowało siedem zespołów. Na parkiecie walczyli zarówno weterani brzeskiej siatkówki, tacy jak Janusz Szmuc i Andrzej Orłowski (obaj ponad 150 meczów w BALS), ale również nastolatkowie z Błyskawic prowadzeni przez pasjonata tej dyscypliny Kordiana Zamojskiego.

Kolejność na podium nie była niespodzianką, bowiem medale rozdzielili między sobą faworyci: niepokonani od lat zawodnicy Mocnego Grania, żołnierze z 1 PSAP i równie doświadczeni gracze Podnośników.

W sobotę 20 kwietnia siatkarze rozegrali rewanżowe mecze decydujące o poszczególnych miejscach, a potem przyszedł czas na puchary i wyróżnienia.

Najlepszym graczem ligi został Dawid Łapiak (Mocne Granie), najwięcej punktów zdobył Andrzej Orłowski (1 PSAP), najwięcej skutecznych ataków wykonał Dawid Gużda, najwięcej bloków Łukasz Michalski, a najwięcej punktów z zagrywki zdobył Dariusz Kałuziński (cała trójka Podnośniki Michalski).

Statuetki dla najlepszych zawodników w poszczególnych zespołach przypadły następującym zawodnikom:
Marek Dolata (Mocne Granie)
Paweł Ciąpała (1 PSAP)
Radosław Cinkowski (Podnośniki Michalski)
Łukasz Gołofit (Lwy Parkietu)
Piotr Książek (All Net)
Mateusz Winnik (The Roosters)
Filip Gwara (Błyskawice)

Końcowa kolejność BALS 2023/2024:
1. LZS Mocne Granie
2. 1 PSAP
3. Podnośniki Michalski
4. Lwy Parkietu Jelcz-Laskowice
5. All Net
6. The Roosters
7. Błyskawice

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *