Czysta Odra – zapraszamy do wspólnej akcji sprzątania naszej rzeki

Brzeg już po raz trzeci dołącza do ogólnopolskiej akcji Czysta Odra. Podobnie jak przed rokiem, mieszkańcy będą sprzątać nabrzeże rzeki, dokładając w ten sposób cegiełkę do poprawiania jest stanu.

Akcję w naszym mieście organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wspólnie z Towarzystwem Rozwoju Ziemi Brzeskiej i Ratownictwem Wodnym Brzeg, a przyłączają się do niej społecznicy z wielu innych organizacji. Chętnych do pracy nigdy jednak nie za wiele, dlatego mile widziany będzie każdy chętny do pomocy.

Start akcji w sobotę 27 kwietnia o godz. 9.00 na Marinie Brzeg przy Placu Drzewnym. Organizatorzy będą dysponowali rękawicami i workami, a śmieci trafią do kontenera podstawionego przez Zakład Higieny Komunalnej.

Międzynarodową akcję Czysta Odra organizuje wrocławski ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski, który od wielu lat działa w Polsce na rzecz ochrony rzek przed zaśmieceniem. Poszczególne wydarzenia będą się odbywały na całej długości Odry w Czechach, Polsce i Niemczech, ale też na dopływach naszej rzeki. Stowarzyszenie EKO-UNIA – jako regionalny organizator koordynuje akcje na odcinku od Opola do Nowej Soli. Granty dla uczestników akcji ufundował Bank Credit Agricole.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *