Starcie na szczycie IV ligi dla Stali. Brzeżanie nowym liderem tabeli

Piłkarze brzeskiej Stali pokonali dotychczasowego lidera IV ligi – KS iPrime Bogacica 1:0 i sami awansowali na 1. miejsce w tabeli. Bramkę gwarantującą trzy punkty w 69. minucie w dosyć kuriozalnych okolicznościach zdobył Rafał Brusiło.

Pierwsza połowa nie przyniosła obu stronom zbyt wielu szans bramkowych. Zarówno Stal Brzeg, jak i zespół z Bogacicy zagrali dosyć zachowawczo, nie chcąc odkrywać się przed przeciwnikiem. Po stronie Stali próbowali Michał Sypek, Łukasz Sztylka i Maciej Rakoczy, lecz nie były to stuprocentowe okazje. W zespole KS iPrime najgroźniejsi byli Pielok i Kojder.

Drugą część gry brzeżanie rozpoczęli z większym animuszem. Tuż po zmianie stron, w 49. minucie minimalnie obok słupka główkował Sypek, z kolei niezwykle silny strzał Podgórskiego z trudem zdołał sparować do boku Rozmus. Jedyną bramkę w tym meczu przyniosła 69. minuta. Akcję rozpoczął Rakoczy, który minął w polu karnym kilku zawodników i wycofał na 20. metr do Rafała Brusiło. Jego strzał został podbity przez obrońcę gości i dosyć niefortunnie spadł tuż za kołnierz Rozmusa. Chwilę później mogło być już 2:0. Po ekwilibrystycznym uderzeniu Maksymiliana Podgórskiego futbolówka trafiła jedynie w poprzeczkę. Choć Stalowcy kończyli ten mecz w osłabieniu po czerwonej kartce dla Mateusza Dychusa (za dwie żółte), to rywale szczególnie im nie zagrozili. Nasza drużyna zgarnęła bezcenne trzy punkty, awansowała na fotel lidera IV ligi i wykonała spory krok w kierunku awansu. 

– Po ostatnim spotkaniu, w którym nie udało się nam odnieść zwycięstwa wiedzieliśmy, że dzisiejszy mecz jest niezwykle ważny w kontekście tabeli i dalszych szans na walkę o awans. Pierwsza połowa w mojej ocenie była mocno zamknięta, z małą ilością sytuacji bramkowych. Natomiast druga połowa już lepsza, z większą ilością szans na bramkę, widać było zmęczenie piłkarzy z Bogacicy, co generowało więcej miejsca na boisku. Udało się strzelić jedną bramkę, choć szkoda, że nie zamknęliśmy tego meczu kolejnym golem, wtedy uniknęlibyśmy nerwowej końcówki. Za trzy dni kolejny mecz, który musimy wygrać i dalej walczyć o nasze cele – powiedział strzelec jedynej bramki Rafał Brusiło.

W następnej kolejce naszą drużynę czeka wyjazd do Opola na mecz z rezerwami Odry.

24. kolejka BS Leśnica IV ligi opolskiej
Stal Brzeg – KS iPrime Bogacica 1:0
bramka: Brusiło 69′
Stal: Firek – Sztylka, Tupaj, Kowalski (55′ Kudra), Brusiło, Kuriata, Rakoczy, Sypek (87′ Chołast), Poniewierski (46′ Drożyński), Szymczyk (89′ Dychus), Podgórski. Trener Paweł Schmidt.
Żółte kartki (Stal): Rakoczy, Kuriata, Dychus (dwie).
Czerwona kartka: Mateusz Dychus (90′, za dwie żółte).
Sędziował Szymon Mendla.
Widzów 500.

Stal Brzeg
Foto: Janusz Pasieczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *