Na obwodnicy Grodkowa jechał prawie 160 km/h

Nadmierna prędkość wciąż jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń na drogach. Pasażerowie, kierowcy i niechronieni użytkownicy ruchu drogowego w takich sytuacjach tracą zdrowie, a nawet życie. To dla funkcjonariuszy mocny argument, by surowo karać kierowców, którzy lekceważą prawo i powodują niebezpieczne sytuacje na drodze.

W ostatnich dniach policjanci z brzeskiej drogówki kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się kierowcy na drogach wojewódzkich w naszym powiecie. Na obwodnicy Grodkowa namierzyli kierowcę toyoty, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Mundurowi ręcznym miernikiem prędkości nagrali, jak 35-letni mieszkaniec Dolnego Śląska jechał blisko 160 km/h. W miejscu tym obowiązuje ograniczenie do 90 km/h. Mężczyzna dozwoloną prędkość przekroczył zatem prawie o 70 km. Kierowca został ukarany wysokim mandatem karnym 2 500 zł, a na jego konto wpłynęło 15 punktów karnych.

Niestety wciąż zbyt wielu kierowców lekceważy ograniczenia prędkości i zarówno w terenie zabudowanym, jak i poza nim jeździ zbyt szybko. Kierowco – pamiętaj, że ty i twoi bliscy życie macie tylko jedno. Nie warto się śpieszyć, bo kiedy dojdzie do zdarzenia, może być za późno. Dlatego za kierownicę wsiadaj zawsze wypoczęty, kieruj się zasadą ograniczonego zaufania i nigdy się nie śpiesz.

KPP w Brzegu

One thought on “Na obwodnicy Grodkowa jechał prawie 160 km/h

  1. I’m curious to find out what blog platform you have been using?
    I’m experiencing some small security problems with my latest website
    and I would like to find something more risk-free. Do
    you have any solutions?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *