Mecz o wszystko. W sobotę Stal zawalczy o powrót do III ligi

Stalowcy mają ogromną szansę powrócić na szczebel rozgrywkowy, na którym grali przez ostatnie siedem lat, a z którego spadli w dosyć pechowych okolicznościach (przez degradację dwóch zespołów z II ligi, odpowiednio również III ligę musiały opuścić dwa zespoły więcej). Kończący się już sezon 2023/24 również nie był łatwy i nie zawsze żółto-niebieskim świeciło słońce – dość powiedzieć, że nasi piłkarze niemal przez cały sezon musieli „gonić” lidera – ale na finiszu mamy niepowtarzalną okazję, by zakończyć go promocją na szczebel makroregionalny. Gdy do tego dorzucimy awans naszych rezerw do Klasy Okręgowej i zdobycie przez naszą „dwójkę” terytorialnego Pucharu Polski, to może się okazać, że będzie to jeden z najlepszych sezonów w ponad 55-letniej historii klubu. Wszystko w rękach i nogach naszych zawodników.

Nasi sobotni rywale, a więc klub z Większyc powstał w 1983 roku. Skrót PoRaWie to nic innego, jak zbitka sylab nazw trzech miejscowości, które utworzyły klub – Pociękarb, Radziejów i Większyce. Nasi sobotni przeciwnicy największe sukcesy w historii osiągają dopiero w ostatnich latach. Na początku XX wieku klub znajdował się w A- i B-klasie, ale kolejne awanse zapewniły zespołowi z Większyc awans do IV ligi w sezonie 2013/14. Od tego momentu drużyna spod Kędzierzyna-Koźla nieustannie rywalizuje na najwyższym szczeblu województwa. Poprzednie rozgrywki podopieczni Tomasza Hejduka zakończyli na solidnej, 7. pozycji, ale aktualnie idzie im nieco słabiej.

Po-Ra-Wie słabo rozpoczęło sezon i niemal całą jesień, a także wiosnę musiało gonić zespoły ze środka tabeli, by nie zahaczyć jeszcze o grę w barażach o utrzymanie. Nasi sobotni przeciwnicy z pewnością posiadają większy potencjał, niż pokazuje ich aktualna, 9. pozycja w tabeli. Po-Ra-Wie cechuje jednak duża niestabilność i wahania formy – z jednej strony potrafili oni niedawno wygrać z KS iPrime Bogacica 3:1 czy rozbić Pogoń Prudnik (10:0), ale też przegrać wysoko z Małąpanwią (1:6) czy stracić punkty z walczącymi o utrzymanie Domaszkowicami (2:3). Pomimo niestabilnej dyspozycji, ekipa z Większyc zapewniła sobie ligowy byt w ostatnią środę, dzięki wygranej 2:0 z LZS-em Walce. Podopieczni Tomasza Hejduka plasują się obecnie na 9. miejscu dzięki 10 wygranym, 7 remisom i 12 porażkom (37 punktów, bramki 51:53). Najskuteczniejszym strzelcem tej drużyny jest Dawid Kaciuba – zdobywca 13 goli.

W rundzie jesiennej wygraliśmy w Większycach 4:2, ale nie było to łatwe spotkanie. Do przerwy remisowaliśmy z gospodarzami 1:1, a strzelanie na dobre rozpoczęło się po przerwie. Stalowcy dołożyli trzy trafienia, na które miejscowi odpowiedzieli tylko raz.

Jesteśmy już o krok od osiągnięcia naszego wymarzonego celu, jakim jest powrót na szczebel ponadwojewódzki. Dziesiątki treningów, kilkadziesiąt meczów na przestrzeni tego roku, ogrom pracy całego sztabu szkoleniowego, zarządu i zawodników – w sobotę okaże się, czy to wszystko zostanie nagrodzone awansem. Wszystko mamy w swoich nogach i musimy jedynie potwierdzić na boisku swoją wyższość. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, bo Po-Ra-Wie to naprawdę solidny zespół, który potrafił już napsuć mnóstwo krwi innym, faworyzowanym drużynom. My wierzymy jednak w naszych chłopaków i mamy nadzieję, że jutro po godzinie 19:00 cały Brzeg będzie mógł rozpocząć świętowanie!

Spotkanie 30. kolejki IV ligi opolskiej Stal Brzeg – Po-Ra-Wie Większyce jako sędzia główny poprowadzi pan Paweł Dul. Zapraszamy wszystkich kibiców na godzinę 17:00 i prosimy o głośny doping, przypominając, że wstęp na ten mecz jest DARMOWY. Bądźcie z nami, razem osiągnijmy upragniony cel!

30. kolejka BS Leśnica IV ligi opolskiej
Stal Brzeg – Po-Ra-Wie Większyce

01.06.2024 (sobota), godz. 17:00
Stadion Miejski w Brzegu

Stal Brzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *