Zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2026”, których organizatorem był Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. W eliminacjach udział wzięło 20 dzielnicowych i 22 kierowników z komend powiatowych Policji naszego województwa oraz Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Uczestników konkursu przywitał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Krzysztof Buchała, życząc powodzenia w eliminacjach.
Zawody dzielnicowych składały się z dwóch części – testu wiedzy oraz symulacji przyjęcia interesanta. Podczas tej konkurencji zadaniem dzielnicowego było przyjęcie mieszkańca, który zgłosił się ze swoim wielowątkowym problemem. Po jego wysłuchaniu mundurowy musiał podjąć stosowne w ramach swoich kompetencji czynności i przedstawić zgłaszającemu odpowiedni tryb postępowania. Kierownicy natomiast musieli wykazać się swoją wiedzą podczas testu. Zmagania zawodników oceniali mundurowi z prewencji oraz policyjni psychologowie.
Zwycięzcą wojewódzkich eliminacji został dzielnicowy mł. asp. Mateusz Krzysztowski z KPP Prudnik. Na drugim miejscu uplasował się sierż. Patryk Długosz z kędzierzyńsko-kozielskiej komendy. Trzecie miejsce na podium należało do młodszego aspiranta Pawła Perkowskiego z KPP Brzeg.
Już za kilka tygodni zwycięzcy wojewódzkich eliminacji będą konkurować z policjantami z całej Polski podczas krajowego etapu konkursu Dzielnicowy Roku 2026, który odbędzie się w Szkole Policji w Katowicach. Z uwagi na to, że mł. asp. Mateusz Krzysztowski reprezentował garnizon opolski w eliminacjach krajowych w ubiegłym roku, w tym roku na szczeblu krajowym Opolszczyznę reprezentować będą: sierż. Patryk Długosz z kędzierzyńsko-kozielskiej komendy i mł. asp. Paweł Perkowski z KPP Brzeg oraz podkom. Dawid Wyrwich ze strzeleckiej jednostki Policji, jako najlepszy kierownik dzielnicowych.
Z brzeskiej jednostki w konkursie brał również udział mł. asp. Piotr Piwko, który uplasował się w pierwszej dziesiątce. Natomiast podkom. Grzegorz Galar Kierownik Rewiru Dzielnicowych, rywalizując z pozostałymi kierownikami z województwa, zajął bardzo dobre piąte miejsce. Gratulujemy naszym zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów.
Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Magdalena Nguyen-Fudala, której towarzyszył Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Opolu podinsp. Marcin Wodziński oraz Przewodniczący NSZZP województwa opolskiego asp. szt. Artur Kuś wręczyli laureatom konkursu nagrody i pamiątkowe puchary, gratulując odniesionego sukcesu.
KPP w Brzegu
Przeczytaj też: Czwartoklasiści z PSP w Łosiowie przystąpili do egzaminu na kartę rowerową pod czujnym okiem policjantów
