Z promilami za kierownicą jechali z imprezy na imprezę

20 czerwca policjanci z Komendy Powiatowej w Brzegu zostali skierowani do zdarzenia drogowego na jedną z ulic w mieście. Na miejscu ustalili, że 58-letni kierowca volkswagena nie zachował należytej ostrożności i uderzył w volkswagena. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Po przebadaniu mężczyzny okazało się, że jest on nietrzeźwy. W organizmie miał 2,5 promila alkoholu. Mieszkaniec powiatu brzeskiego tłumaczył, że z oddalonej o kilkanaście kilometrów miejscowości przyjechał do miasta na zakupy. Następnie chciał jechać dalej, by spotkań się ze znajomymi na grillu.

Drugi z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany 21 czerwca w Grodkowie. Funkcjonariusze podczas nocnego patrolu zauważyli volkswagena jadącego przez miasto. Jego kierowca tracił panowanie nad pojazdem i jechał całą szerokością jezdni. Mundurowi zatrzymali mężczyznę do kontroli i poddali badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, które wykazało u 36-latka ponad 1,5 promila alkoholu. W takim stanie z imprezy wracał do domu.

Obaj mężczyźni muszą się teraz liczyć z odpowiedzialnością za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Grozi im kara do 3 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna i konfiskata pojazdów lub ich równowartości.

Przypominamy, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka, prowadzi do utraty zdolność koncentracji i poczucia rzeczywistości. Powoduje wydłużenie zdolności oceny sytuacji i wpływa na czas reakcji. Nigdy nie wsiadaj za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco, bądź rozsądny!

KPP w Brzegu

Przeczytaj też: Policjanci zatrzymali dwóch piratów drogowych. Jechali zdecydowanie za szybko w obszarze zabudowanym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *