Wybuch w mieszkaniu podczas przeprowadzania eksmisji

Dzisiaj około godz. 9.20 w jednym z budynków przy ul. Żeromskiego w Brzegu doszło do pożaru mieszkania.

Na miejsce zostało zadysponowanych 5 zastępów straży pożarnej z JRG Brzeg, w tym dwa wozy operacyjne, OSP Michałowice i OSP Lubsza. Służby wspiera pogotowie gazowe, pogotowie energetyczne, powiatowy inspektorat nadzoru budowlanego i Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego OSP Skarbimierz.

Do tego zdarzenia doszło podczas udzielania przez policję pomocy komornikowi. W pewnym momencie, kiedy funkcjonariusze byli jeszcze przed drzwiami mieszkania, doszło do wybuchu. Na miejscu pracują policjanci, ratownicy i strażacy. Poszkodowani zostali funkcjonariusze, komornik i osoby przez niego przybrane, a także mężczyzna, który był w mieszkaniu. Wszystkie osoby trafiły pod opiekę lekarzy i zostały przetransportowane do szpitala. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Dodatkowo ewakuowano 7 mieszkańców tego budynku – mówi Patrycja Kaszuba, Oficer Prasowy KPP w Brzegu.

Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że doszło do wybuchu gazu. Za wcześnie by mówić o szczegółach w tej sprawie. Czynności wykonywane przez policjantów i zebrane materiały dowodowe pomogą wyjaśnić jaka była przyczyna tego wybuchu. Na miejscu cały czas pracują policjanci pod nadzorem brzeskiej prokuratury i strażacy, którzy wspólnie z nadzorem budowlanym sprawdzają, czy nie została naruszona konstrukcja budynku.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że nadzór budowlany nie zezwolił mieszkańcom na powrót do mieszkań.

Do sprawy będziemy wracać.

193 thoughts on “Wybuch w mieszkaniu podczas przeprowadzania eksmisji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.