Sukces ZSB w finale wojewódzkim XXV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

22 kwietnia w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Opolu odbył się finał wojewódzki XXV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego organizowany przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Opolu wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, Policją, Kuratorium Oświaty w Opolu i Opolską Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

W finale startowały trzyosobowe drużyny reprezentujące szkoły ponadpodstawowe z województwa opolskiego. Zespół Szkół Budowlanych w Brzegu z powodzeniem reprezentowali uczniowie technikum pojazdów samochodowych: Kacper Mazur (kapitan drużyny), Radosław Golonka, Konrad Wołoszyn – wszyscy z klasy IV RSP. Opiekunem zespołu był mgr inż. Roman Zięba.

Uczestnicy finału poddani zostali testom wiedzy z przepisów ruchu drogowego (test bezpieczeństwa ruchu drogowego, test z pierwszeństwa przejazdu) oraz testowi wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W konkurencjach praktycznych sprawdzane były umiejętności z obsługi motoroweru, jazdy po placu manewrowym motorowerem oraz jazdy specjalnie przygotowanym samochodem z talerzem Stewarda.

Uczniowie ZSB wykazali się wiedzą i umiejętnościami na bardzo wysokim poziomie. Po bardzo wyrównanej rywalizacji nasza drużyna zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej, natomiast Kaper Mazur zajął II miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Zespół z ZSB został nagrodzony pucharem oraz nagrodami rzeczowymi (upominki oraz karty zakupowe do jednego ze sklepów RTV AGD).

Wielkie gratulacje dla całej drużyny!

opracował: Roman Zięba

218 thoughts on “Sukces ZSB w finale wojewódzkim XXV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.