Absolutorium w ZSB w Brzegu

W piątek (28 kwietnia) w Zespole Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu tegoroczni maturzyści uroczyście zakończyli rok szkolny. Były wspomnienia, podziękowania i chwile wzruszenia.

Ostatni szkolny dzień, ostatnie spotkanie z przyjaciółmi, ostatnia uroczystość wspólnie przeżywania w murach ZSB w Brzegu. Szkoła, którą każdy z Was współtworzył i sprawiał, że jest ona właśnie taka, a nie inna. Każdy z Was zostawia tu kawałek siebie, swoje przyjaźnie i sympatie, marzenia i tęsknoty, radość sukcesów i gorycz porażek – tak przywitali na ostatnim apelu maturzystów, absolwentów klasy 4 LSG – Krystian Obiegły i Maja Obodzińska.

Tak szybko minęło te cztery lata, może za szybko… Przecież nie tak dawno byliście w klasie pierwszej i rozpoczynaliście swoją naukę w tej szkole. Przez trzy lata z wychowawczynią Sandrą Kuboń i ostatni rok z Bożeną Cierniak – mówiła Renata Jabłońska-Denes.

Przyszedł czas pożegnań, które nigdy nie są łatwe, nie są proste, tak jak życie proste nie jest. Czasami na swojej drodze spotkamy ludzi życzliwych, czasami ludzi, którzy chcą podcinać skrzydła, ale nigdy na to nie pozwólcie, ustalcie cele, nie bójcie się, róbcie wszystko bardzo mądrze. Musicie marzyć, pragnąc dążyć do realizacji tych marzeń. Życzę Wam, byście realizowali swoje cele i marzenia w sposób wyjątkowy, spotykajcie na swojej drodze tylko dobrych życzliwych ludzi, którzy będą Wam mówić – możecie, potraficie, jesteście tego warci. Bądźcie szczęśliwi, wybierajcie dobrze, mądrze wybierajcie – zakończyła dyrektor.

W imieniu Starosty Powiatu Brzeskiego życzenia oraz nagrodę dla najlepszego ucznia wręczyła Anetta Zych-Rzepecka – Naczelnik Wydziału Oświaty Powiatu Brzeskiego, która mówiła – zostawiacie tutaj najpiękniejsze chwile, do których jestem przekonana, będziecie wracać… Bądźcie spokojni, bądźcie bezpieczni i bądźcie szczęśliwi.

Z okazji zakończenia 4 lat technikum logistycznego i technikum pojazdów samochodowych przygotowano także nagrody. Najważniejsze i w sumie prawie wszystkie odebrał najlepszy uczeń, najlepszy sportowiec – Gracjan Bednarz. Gracjan otrzymał również nagrodę Starosty Powiatu Brzeskiego.

Drugą najważniejszą nagrodę otrzymał za wyniki w nauce Jakub Literowicz.

Podziękowania otrzymali również rodzice uczniów, którym wręczono listy gratulacyjne. Podziękowania za wspaniałą współpracę otrzymał Pan Andrzej Ambrozik (tata ucznia 4 LSG – Krystiana), który pełnił funkcję przewodniczącego Rady Rodziców przy ZSB w Brzegu.

Wszystko ma swój początek i koniec, a każda chwila znika tak szybko, że nawet gdybyśmy chcieli ją zatrzymać, przemija, zanim zdążymy ją powspominać. Chcemy byście dzisiejszy dzień zapamiętali jako pierwsze zamknięte i pierwsze otwarte drzwi. Życzymy Wam, abyście nie stracili przyjaźni między sobą, życzymy Wam takiej pracy, która sprawi Wam radość, spotkań z takimi ludźmi, którzy będą Was kochać. Powodzenia Absolwenci – Anno Domini 2023

Monika Wojciechowska
ZSB w Brzegu

209 thoughts on “Absolutorium w ZSB w Brzegu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.