Podział punktów w meczu Stali Brzeg z Miedzią II Legnica

Zawodnicy Stali podzielili się punktami z drugą drużyną Miedzi Legnica. Trafienie dla żółto-niebieskich zanotował Mateusz Dychus.

Stalowcy przystąpili do meczu poważnie osłabieni, przede wszystkim bez swoich dwóch napastników – za kartki pauzował Bostan Amani, a z powodów zdrowotnych tylko na ławce zasiadł Damian Celuch. Ten brak ognia z przodu był widoczny zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy w zasadzie żadna ze stron nie stworzyła sobie klarownej okazji do zdobycia gola.

Rezultat udało się otworzyć po zmianie stron. Kilkadziesiąt sekund po wejściu na murawę Mateusz Dychus wykorzystał podanie od Dominika Bronisławskiego i od 62. minuty Stal prowadziła 1:0. Niestety rywale bardzo szybko doprowadzili do wyrównania, lecz wydarzyło się to w bardzo niecodziennych okolicznościach.

W 67. minucie arbiter odgwizdał faul Marcina Wdowiaka na przeciwniku w polu karnym. Jedenastkę obronił Dominik Brzozowski, ale… piłka jeszcze nie opuściła szesnastki i Mateusz Bielawski znów dopatrzył się przewinienia, tym razem Jakuba Czajkowskiego. Kolejny rzut karny w odstępie minuty tym razem wykonał Pojasek i doprowadził do remisu, który ostatecznie utrzymał się do końca.

Stalowcy atakowali, lecz tego dnia zabrakło im siły w ofensywie. W  78. minucie za protesty drugą żółtą kartkę otrzymał jeszcze trener Kamil Rakoczy i końcówkę starcia obserwował z trybun.