Kierowca miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie

Do 5 lat więzienia grozi 48-letniemu mieszkańcowi Grodkowa, który kierował dostawczym Fiatem pod wpływem alkoholu i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna po zatrzymaniu został przebadany na zawartość alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu. Teraz 48-latkowi poza karą więzienia grozi jeszcze wysoka grzywna i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

21 maja, tuż po godzinie 1:00 w nocy, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Brzegu odebrał zgłoszenie, że po jednej z ulic Grodkowa ma się poruszać nietrzeźwy kierowca.

We wskazane miejsce pojechali policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Grodkowie. Na ul. Krakowskiej zauważyli opisany pojazd i podjęli próbę jego zatrzymania. Jednak kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Policjanci wykorzystali moment, w którym pojazd zwolnił. Podbiegli do samochodu i obezwładnili kierowcę. Badanie alkomatem pokazało, że 48-latek był nietrzeźwy. W organizmie miał blisko 3 promile alkoholu. Został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowania się do polecenia zatrzymania pojazdu. Grozi mu kara do 5 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.