Kolejna edycja kampanii społecznej „Bądź odpowiedzialnym kierowcą”

W czerwcu ruszyła kolejna edycja kampanii społecznej Gminy Brzeg skierowana do kierowców. Dnia 13 czerwca 2022 r. Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak przekazał Komendantowi Powiatowej Policji w Brzegu mł. insp. Zbigniewowi Stanowskiemu materiały edukacyjno – informacyjne. Przypominamy, że w roku 2021 Gmina Brzeg przekazała 4 promilery do badania trzeźwości Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu. Urządzenia służą nie tylko podczas obecnej kampanii społecznej, która potrwa do końca września 2022 r., ale także podczas codziennej pracy policji. Kampania została przygotowana w ramach działań zaplanowanych w Gminnym Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Brzeg na rok 2022. Celem kampanii jest podniesienie świadomości kierowców i poprawy bezpieczeństwa na drogach w Gminie Brzeg.

W ramach kampanii Burmistrz Brzegu przekazał ponad 250 pakietów, na które składały się między innymi: broszury zawierające informację o konsekwencjach kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu oraz ważne informacje o ruchu drogowym, notesy z zawartymi danymi o miejscach pomocowych na terenie Gminy Brzeg i długopisy. Materiały edukacyjno – informacyjne trafią do kierowców podczas kontroli drogowych. W widocznych miejscach w mieście pojawią się także: billboardy oraz banery przypominające o kampanii. Ulotki informacyjno – edukacyjne zostaną przekazane także do Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Brzegu, ośrodków nauki jazdy.

Burmistrz Brzegu poprzez kampanię społeczną pod hasłem: „Bądź odpowiedzialnym kierowcą” ponownie wspiera działania związane z bezpieczeństwem na drogach.

Dodatkowo podczas kampanii społecznej będzie prowadzona realizacja emisji spotów informacyjno-edukacyjnych na antenie Radio Park dot. profilaktyki uzależnień.

Przypominamy !!!
Kierowca będący pod działaniem alkoholu nie może prowadzić samochodu! Za takie zachowanie grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo taki kierowca stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia swojego i innych uczestników dróg.

Pamiętajmy:
– Jeśli zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi od 0,2 ‰ do 0,5 ‰, to jego stan określa się mianem po spożyciu, a jazda autem w takim przypadku stanowi wykroczenie.
– W przypadku gdy zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi ponad 0,5 ‰, to kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości, a kierowanie autem jest traktowane jako przestępstwo.
Warto pamiętać, że każdy, kto nie ma pewności co do stanu trzeźwości, może wykonać takie badanie bezpłatnie w holu Komendy Powiatowej Policji w Brzegu przy ul. Robotniczej 10 za pomocą samoobsługowego alkomatu stacjonarnego, z którego skorzystać może każdy mieszkaniec Brzegu.

PAMIĘTAJMY!!!
Nie wolno pozostawać biernym i przyzwalać na jazdę po alkoholu. Poczucie bezpieczeństwa to jedna z najcenniejszych wartości w życiu człowieka, a celem kampanii jest jej wzmacnianie poprzez przeciwdziałanie nietrzeźwości na drogach.

145 thoughts on “Kolejna edycja kampanii społecznej „Bądź odpowiedzialnym kierowcą”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *