Gminny rajd rowerowy edycja wiosenna

W gorące sobotnie przedpołudnie (18.06) grupa ponad 170 osób wyruszyła z Rynku w Lewinie Brzeskim w kierunku starorzecza Nysy Kłodzkiej, Kantorowic, Ptakowic i z powrotem do Lewina Brzeskiego, z końcowym przystankiem przy budynku administracyjno-technicznym dla Społecznej Straży Rybackiej w Lewinie Brzeskim. Celem było pokonanie 21-kilometrowej trasy w ramach kolejnego wiosennego, gminnego rajdu rowerowego zorganizowanego przez Burmistrza Lewina Brzeskiego.

Wydarzenia sportowe cieszą się sporą popularnością wśród mieszkańców gminy i nie inaczej było podczas sobotniego rajdu. Każdy z zebranych uczestników otrzymał upominek w postaci zestawu lampek rowerowych oraz wodoodpornego etui na telefon.

Punktualnie o godzinie 11:00 Burmistrz powitał zebranych uczestników i dał sygnał rozpoczęcia rajdu. Trasa wiodła malowniczymi terenami gminy, wokół żwirowni i wzdłuż Nysy Kłodzkiej, z przystankiem po 10 kilometrze na słodką przekąskę.

Słońce świeciło mocno, ale wszyscy dzielnie pedałowali. Ostatecznie uczestnicy rajdu zmęczeni, ale z pewnością zadowoleni dotarli do rybaczówki. Tam czekała już na nich uczta rybno-bigosowo-kiełbaskowa.

Burmistrz Lewina Brzeskiego dziękując uczestnikom za przyjęcie zaproszenia na rajd, nie zapomniał o tych wszystkich osobach i instytucjach, bez których nie udałaby się tak sprawnie przygotować tego wydarzenia.

Byli to: wędkarze z Koła Miejskiego w Lewinie Brzeskim (poczęstunek w postaci ryb, kiełbasek i bigosu, namioty, muzyka), dyrektor PZW Okręg Opole Jakub Roszuk (wędzone pstrągi), OSP Lewin Brzeski (pomoc techniczna, wóz strażacki, zabawa wodna, namioty), ZMK Sp. z o.o. (przygotowanie trasy, skoszenie trawy), MGDK w Lewinie Brzeskim (stoły biesiadne, namioty), sołtys wsi Różyna Zofia Lisowiec (słodki poczęstunek), Młodzieżowa Rada Miejska (pomoc i wsparcie organizacyjne).

UM Lewin Brzeski

169 thoughts on “Gminny rajd rowerowy edycja wiosenna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *