„Trzeźwy poranek” na krajowej 94

Wczoraj od wczesnych godzin porannych na drodze krajowej nr 94 trwała akcja „Trzeźwy poranek”. Policjanci z brzeskiej drogówki i z Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim sprawdzili trzeźwość ponad 200 kierowców. Dwóch mieszkańców powiatu brzeskiego zdecydowało się na kierowanie pod wpływem alkoholu. Muszą się teraz liczyć z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów, wysoką grzywną i karą do 2 lat więzienia.

Akcja „Trzeźwy poranek” połączyła siły policjantów z całego województwa. Od wczesnych godzin porannych policjanci prowadzili działania na wojewódzkich krajówkach. Brzeski odcinek krajowej 94 patrolowały oznakowane, jak i nieoznakowane radiowozy. Celem działań było wyeliminowanie z ruchu kierowców nietrzeźwych oraz znajdujących się pod wpływem środków odurzających.

Akcja trwała 3 godziny. Policjanci wstępnie podsumowali działania. Sprawdzili trzeźwość ponad 200 kierujących. Dwóch kierowców zdecydowało się na kierowanie pod wpływem alkoholu. Pierwszy z nich to 27-letni właściciel peugeota, w organizmie miał blisko promil alkoholu. Podobnie u 45-letniego kierowcy jeepa badanie pokazało blisko promil alkoholu w organizmie.

Obaj kierowcy stracili uprawnienia do kierowania na 3 miesiące. Grozi im kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Pamiętajmy! Kierowanie pod wpływem alkoholu stwarza zagrożenie nie tylko dla nietrzeźwego kierowcy, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli widzimy, że ktoś prowadzi samochód pod wpływem alkoholu, to poinformujmy służby, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Nie bądźmy obojętni.

176 thoughts on “„Trzeźwy poranek” na krajowej 94

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *