Surtarang w Herbaciarni [FOTORELACJA]

W niezwykłą podróż z pogranicza świata duchowego i materialnego zabrali nas członkowie grup Surtarang podczas sobotniego koncertu w Herbaciarni.

Koncert odbył się z inicjatywy kolektywnej zespołu Organic Sounds z Brzegu, który przyzwyczaił nas już do tego rodzaju niezwykłych spektakli.

Surtarang to w dosłownym tłumaczeniu z hindi fala dźwiękowa. Członkowie grupy: Hanka Łubieska, Łukasz Jasiak i Eryk Nowacki łączą brzmienia tradycyjnych orientalnych instrumentów, takich jak: sitar, tabla, saz, darbuka z nowoczesnymi elektronicznymi dźwiękami. Mistyczny śpiew i taneczne ruchy wokalistki, poparte wizualizacjami analogowymi stanowiły niezwykłe widowisko, w którym dźwięk przeplatał się z obrazem, dając silne doznania emocjonalne i duchowe. Dopełnieniem był wyjątkowy klimat Herbaciarni i przygotowane na tę okoliczność dekoracje.

Postawiliśmy na przytulność i egzotykę, dobierając kadzidła, które podczas wydarzenia wypełniały zapachem wnętrze i aranżując miejsce tkaninami, obrazami, światłem, ozdobami. Tym razem zaprosiliśmy do współpracy Liquidlure – Aleksandrę Dwernicką, która wsparła wydarzenie nietypowymi wizualizacjami analogowymi. Na nasze zaproszenie pojawił się po raz kolejny Dj Transystor – Marcin Zaremba, chłopak serwuje elektroniczne energetyczne kawałki, z domieszką dubów, folkotroniki, house, techno. Cieszymy się, że nasze inicjatywy angażują mieszkańców. Podaliśmy ceremonialne kakao z miętą i cynamonem, upiekliśmy ciastka – powiedziała Magdalena Pawlica, współorganizatorka wydarzenia.

Było swojsko i energetycznie. Przyznam, że na koncert wybrałem się z pewnym ociąganiem – nie byłem tego dnia w nastroju. Nie żałowałem jednak, bo już po chwili nie mogłem usiedzieć na miejscu i zacząłem jak większość widowni poruszać się w rytm muzyki, poddając się tej niecodziennej terapii.

Janusz Pasieczny

162 thoughts on “Surtarang w Herbaciarni [FOTORELACJA]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *