Victoria Kościerzyce remisuje z rezerwami Stali

Po przerwie zimowej rozgrywki wznowiła klasa A. W jednym z ciekawszych spotkań 14. kolejki rozgrywek Victoria Kościerzyce mierzyła się z drugą drużyną Stali Brzeg. Mecz zakończył się remisem 2:2, a trafienie na wagę punktu dla ekipy z Kościerzyc padło w doliczonym czasie gry.

W pierwszej części spotkania to gospodarze mieli lepsze okazje na otwarcie rezultatu, lecz byli nieskuteczni. Kilkukrotnie świetnie interweniował też stojący między słupkami Adrian Łopatka i gdy wydawało się, że na przerwę obie ekipy zejdą przy bezbramkowym remisie, to podopieczni trenera Bartosza Kowalskiego wyprowadzili pierwszy cios. W 44. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w polu karnym najlepiej odnalazł się Przemysław Pączek, zdobywając gola na 1:0 dla Victorii.

Po zmianie stron młodzi Stalowcy zaatakowali nieco odważniej, ale nadal nie stwarzali sobie wielu klarownych okazji. Dopiero w 67. minucie sprytnym strzałem akcję zakończył Szymon Zalewski, doprowadzając do wyrównania. Brzeżanie poszli za ciosem i w 80′ już prowadzili. Prostopadłe podanie otrzymał Paweł Ziemba i w sytuacji sam na sam pewnie trafił do siatki. Miejscowi w samej końcówce zaatakowali jeszcze raz. W piątej minucie doliczonego czasu gry po strzale z rzutu wolnego futbolówkę odbił stojący między słupkami Łopatka, po czym dopadł do niej jeden z rywali i z kilku metrów skierował ją do bramki, ustalając wynik na 2:2.