Olimp po dobrym meczu musiał uznać wyższość Grunwaldu Poznań

W sobotę (1 kwietnia) UKS Olimp Grodków podejmował przed własną publicznością WKS Grunwald Poznań w ramach rozgrywek I ligi piłki ręcznej. Dla naszej ekipy był to ostatni mecz domowy w tym sezonie.

Pierwszą połowę meczu nasza drużyna zagrała koncertowo. Szczelna obrona i skuteczność w ataku pozwoliły po 20. minutach wypracować pięciobramkowe prowadzenie –10:5.

Poznaniacy próbowali zniwelować przewagę, ale obrona Olimpu zdawała się być nie do przejścia. W ataku ekipa z naszego powiatu spisywała się bardzo solidnie i na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 16:11.

Wydawało się, że Olimp wie, jak zneutralizować poznaniaków i będzie kontrolował grę do samego końca spotkania. Pierwsze minuty drugiej części meczu tylko utwierdziły kibiców w tym przekonaniu.

Niestety chwilę później Grunwald złapał wiatr w żagle, a grodkowianie zaczęli popełniać błędy i po kilku prostych stratach poznaniacy mieli już tylko jedną bramkę mniej. W 47. minucie goście wyszli pierwszy raz tego dnia na prowadzenie – było 21:22.

Kolejne minuty to prawdziwa niemoc gospodarzy i konsekwentna gra Grunwaldu, który odskoczył na 5 punktów – 22:27. Grodkowianie w ostatnich minutach zerwali się jeszcze co prawda do szaleńczego ataku, ale ostatecznie przegrali 26:29.

Gra Olimpu w pierwszej połowie pokazała, że grodkowianie mogą rywalizować w tej lidze z najsilniejszymi ekipami. Nasi szczypiorniści muszą jednak wyciągnąć wnioski z tego, co wydarzyło się w drugiej odsłonie spotkania.

Szans na rehabilitację będzie jeszcze klika. Przed Olimpem wyjazdowe spotkania z SPR Bór Oborniki Śląskie, Dziewiątką Legnica i ZEW Świebodzin.

UKS OLIMP Grodków – WKS Grunwald Poznań 26:29 (16:11)
Skład Olimpu i bramki:
Drojma Xawier 1, Kusek Kamil, Wisła Marcin, Migoń Jakub 6, Jendryca
Daniel 6, Maciejewski Maciej 4, Kolanko Sebastian 4, Kasperski Igor 2,
Zawadzki Piotr 1, Lechowicz Tomasz 1, Niewiadomski Michał 1, Garncarz
Łukasz, Wiśniowiecki Mateusz, Kopaniecki Rafał, Ungier Marcel, Sobstel
Karol,
Trenerzy: Adam Boczarski i Paweł Łągiewka
Kierownik drużyny: Piotr Sołtys

178 thoughts on “Olimp po dobrym meczu musiał uznać wyższość Grunwaldu Poznań

  1. Нужно было повысить видимость своего сайта в поисковиках, обратился в seo-best1.ru. Ребята провели грамотный аудит, подобрали ключевые слова и оптимизировали контент. Уже через месяц трафик значительно вырос, а клиенты стали активнее делать заказы. Рекомендую!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *