Gminne Obchody Dnia Strażaka w Mąkoszycach

W sobotę (6 maja) w Mąkoszycach odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Mąkoszycach i koncelebrowana była przez ks. Dziekana Adama Czternastka, Kapelana Powiatowego ZOSP oraz ks. Mariusza Woskowicza, Proboszcza parafii Mąkoszyce.

We Mszy Świętej uczestniczyły zaproszone poczty sztandarowe i strażacy z jednostek OSP z gminy Lubsza, OSP Karłowice i OSP Bąkowice oraz goście, m.in.: Monika Jurek, dyrektor departamentu Edukacji i Rynku Pracy w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego, Jacek Monkiewicz Starosta Powiatu Brzeskiego, Bogusław Gąsiorowski, Wójt Gminy Lubsza, Wojciech Jagiełłowicz, przewodniczący Rady Gminy Lubsza, Sybilla Stelmach, Wójt Gminy Popielów, dh Piotr Cierpisz, prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Brzegu, Waldemar Czernicki, komendant gminny zosp RP w Lubszy, dh Paweł Fieszak, prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Lubszy, kpt. Wojciech Dyda, dowódca JRG Brzeg, Bartłomiej Kastelik nadleśniczy Nadleśnictwa Brzeg.

Po Mszy Świętej strażacy wraz z pocztami sztandarowymi przemaszerowali przed budynek remizy OSP Mąkoszyce na uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku przez dh Marcina Zawadzkiego, naczelnika OSP Mąkoszyce dla dh Piotra Cierpisza, prezesa Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Brzegu. Następnie odbył się przegląd pocztów i pododdziałów, wciągnięto na maszt flagę państwową i odśpiewano hymn narodowy.

W trakcie uroczystości wręczono medale i odznaczenia zasłużonym strażakom. Oficjalną część obchodów zakończyły przemówienia zaproszonych gości, po czym wszyscy uczestnicy udali się na błonia parafialne na przygotowany przez gospodarzy gorący poczęstunek.

Fot. OSP Mąkoszyce

159 thoughts on “Gminne Obchody Dnia Strażaka w Mąkoszycach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *