Drużyna z II LO w Brzegu wygrała Euroquiz i w nagrodę pojedzie do Brukseli

W ostatnim konkursie Euroquiz, który miał miejsce w Opolu, drużyna z ll Liceum Ogólnokształcącego W Brzegu w składzie: Amelia Maciocha, Maria Grajczyk, Hanna Łukawska oraz Sebastian Sydor odniosła spektakularne zwycięstwo, zdobywając najwięcej punktów spośród wszystkich drużyn biorących udział w zawodach. Opiekunką grupy była Agnieszka Rutkowska.

Konkurs Euroquiz jest wydarzeniem o zasięgu wojewódzkim, a jego głównym celem jest propagowanie wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego Europy oraz budowanie świadomości o Unii Europejskiej wśród młodych ludzi. Udział w konkursie wymagał od uczestników znajomości geografii, historii i sztuki oraz umiejętności pracy w grupie.

W ramach przygotowań do tegorocznej edycji uczniowie regularnie spotykali się poza lekcjami, aby doskonalić swoje umiejętności i poszerzać wiedzę. Ich w zwycięstwo stanowi imponujący sukces i dowód na to, że ciężka praca i determinacja przynoszą upragnione efekty. Tym bardziej że ta wygrana jest już drugą z rzędu. W ubiegłej edycji konkursu drużyna z naszej szkoły zajęła pierwsze miejsce. Nagrodą w konkursie jest wyjazd do Brukseli.

II LO w Brzegu

151 thoughts on “Drużyna z II LO w Brzegu wygrała Euroquiz i w nagrodę pojedzie do Brukseli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *