Smocze łodzie po raz piąty

To jedna z najbardziej widowiskowych wodnych dyscyplin sportu, a 9-osobowe załogi pędzące po Odrze na efektownie ozdobionych łodziach wywołują niemałe emocje wśród widzów zgromadzonych na brzegu. W V Regatach Smoczych Łodzi mogą wziąć udział wszyscy chętni.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu zaprasza na zawody 24 czerwca. Zgłoszenia załóg przyjmowane są do 24 maja, a po skompletowaniu list rozpoczną się treningi przygotowujące do regat. Mile widziane są reprezentacje firm, instytucji i urzędów, ale w zawodach tradycyjnie już uczestniczą grupy przyjaciół i znajomych, którzy chcą się sprawdzić w tej rzadko oglądanej dyscyplinie sportowej.

Zawody odbędą się w identycznej formule jak podczas poprzednich edycji: każda z osad popłynie dwukrotnie, a o miejscu zdecyduje osiągnięta suma czasów z dwóch przejazdów. Zapraszamy do udziału zarówno osady męskie, jak i mieszane – w tych drugich w składzie muszą się znaleźć co najmniej cztery wiosłujące panie.

Przypomnijmy, że smocze łodzie to długie jednostki, napędzane siłą mięśni ośmiu wioślarzy. Tempo wyznacza dziewiąty członek załogi – bębniarz usadowiony na dziobie tyłem do kierunku płynięcia, a za kierunek odpowiada sternik na rufie (w przypadku brzeskich regat obsadę sterników zapewniają organizatorzy).

Szczegóły zawodów w regulaminie, a zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: mosir.sport@brzeg.pl. W zgłoszeniu podajemy skład załogi (imiona i nazwiska), telefon do kapitana oraz rozmiary noszonych koszulek, gdyż każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę z regat.

Wszelkie informacje o zawodach pod numerem telefonu 513 790 913.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu

147 thoughts on “Smocze łodzie po raz piąty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *