Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła

„Czytelnicy na ulicy” – pod takim hasłem odbył się wczoraj (16 maja) na Placu Polonii Amerykańskiej, happening czytelniczy, który uroczyście w imieniu Jerzego Wrębiaka – Burmistrza Brzegu, otworzył Tomasz Filipkowski – zastępca Burmistrza Brzegu.

Wydarzenie zorganizował Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Księcia Ludwika I w Brzegu. W trakcie happeningu przeczytano wiersz Jana Brzechwy pt. „Katar”. Zgromadzonym maluchom tekst nie był obcy i wszystkie gremialnie wykrzykiwały „A – psik!”. Celem akcji, w której udział wzięły przedszkolaki z najstarszych grup przedszkoli, było zachęcenie mieszkańców do czytania książek i odwiedzania brzeskiej biblioteki.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Księcia Ludwika I w Brzegu posiada bogatą ofertę, w tym m.in.: lektury szkolne, powieści przygodowe i fantastyczne, baśnie i legendy, bajki terapeutyczne, bogato ilustrowane książeczki dla najmłodszych oraz komiksy. W oddziale dla dzieci dostępne są również czasopisma udostępniane na miejscu.

Zachęcamy do odwiedzin MBP oraz do czytania! Książki uwrażliwiają duszę, zmieniają tok myślenia i napełniają nas optymizmem!

UM w Brzegu

152 thoughts on “Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *