Kolejne sukcesy kolarskie dziewczyn z powiatu brzeskiego

Dwa tygodnie temu informowaliśmy naszych czytelników o sukcesach, jakie odnoszą zawodniczki z powiatu brzeskiego w zawodach kolarskich. Dziś wracamy z kolejnymi wspaniałymi wiadomościami.

W niedzielę (21 maja) w Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski Szkółek Kolarskich, które odbyły się w Poznaniu, nasze dziewczyny po raz kolejny udowodniły, że są jednymi z najlepszych w Polsce. Niedawna zwyciężczyni Ogólnopolskiego Małego Wyścigu Pokoju – Wiktoria Madejska z Zielęcic zdobyła 1 miejsce w klasach V. W klasach IV Zuzanna Wojdyła wywalczyła 1 miejsce, a Hanna Wojdyła 3. Zosia Wojdyła zajęła 3 miejsce w klasach VI.

Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego poszły mi bardzo dobrze, wygrałam i poprawiłam wynik z zeszłego roku, gdy byłam druga. Na pierwszym okrążeniu, przed zakrętem prowadzącym na prostą przed metą, udało mi się uciec i utrzymałam prowadzenie do samego końca. Ostatecznie wjechałam na metę z 17 sekundami przewagi nad druga zawodniczką.

Ostatnie sukcesy zawdzięczam trenerowi i mojemu tacie, ponieważ poświęcają bardzo dużo czasu na trenowaniu mnie, a ja staram się, jak tylko mogę i daje z siebie wszystko na treningach. Obecnie z zespołem przygotowujemy się do Mistrzostw Polski, na których mam zamiar pokazać się z jak najlepszej strony – mówi Wiktoria Madejska.

Wiktoria codziennie ciężko pracuje na treningach pod okiem trenera Franciszka Moszumańskiego. Niekiedy jeżdżę z nią podczas treningu zamiast trenera, ale nie na rowerze, tylko na skuterze (śmiech). Na zawodach Wićka się stresuje, żeby dobrze wypaść, wygrać, natomiast ja, poza wynikiem, patrzę przede wszystkim na to, żeby bezpiecznie wjechała na linie mety, bez upadku, kontuzji czy też awarii sprzętu.

To bardzo trudny sport. Wymaga codziennej pracy i poświęcenia, zarówno ze strony zawodnika, jak i trenera, ale także rodziców. Oprócz tego jest jeszcze nauka, którą trzeba ogarnąć po ciężkim treningu czy zawodach – mówi Rafał Madejski, ojciec Wiktorii.

Wszystkim zawodniczkom gratulujemy wspaniałych sukcesów. Życzymy też jak najlepszych wyników w kolejnych zawodach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *