Mecz o wszystko: Stal Brzeg – Gwarek Tarnowskie Góry

W sobotę rozstrzygnie się, na którym poziomie rozgrywkowym w następnym sezonie występować będą zawodnicy Stali.

Mistrza III ligi już poznaliśmy, bo parę kolejek temu awans – z dużą przewagą nad resztą stawki – wywalczyła Polonia Bytom. Większość spadkowiczów również już znamy. Batalia o utrzymanie będzie toczyć się już tylko między Stalą Brzeg a Wartą Gorzów. Obie ekipy w tabeli dzielą trzy oczka, lepszy bilans bezpośrednich meczów mają brzeżanie (co niezwykle istotne przy równej liczbie punktów na koniec). Żółto-niebiescy unikną więc spadku TYLKO w przypadku zwycięstwa nad Gwarkiem Tarnowskie Góry, a także porażki Warty Gorzów z Lechią Zielona Góra. Łatwo nie będzie, ale musimy wierzyć do końca, bo cóż innego nam pozostało?

Historia Gwarka Tarnowskie Góry sięga 1953 roku, lecz największe sukcesy tarnogórzanie zaczęli odnosić w XXI wieku. Awans do III ligi w sezonie 2016/17 rozbudził apetyty wśród miejscowych działaczy, którzy nieśmiało wspominali nawet o zamiarach wejścia na szczebel centralny! Najbliżej tego Gwarek był jako beniaminek, kiedy w sezonie 2017/18 bił się o awans ze Skrą, Górnikiem Polkowice i naszą Stalą. Ostatecznie tarnogórzanie zajęli 3. miejsce w tabeli, ale później rokrocznie osuwali się w końcowej klasyfikacji, plasując się kolejno na piątym, siódmym, dwunastym i trzynastym miejscu w końcowej klasyfikacji III ligi.

Dopiero bieżące rozgrywki przyniosły stabilizację i większy spokój. Ekipa Gwarka na kolejkę przed końcem może zakończyć ten sezon na pozycjach 7-10 (w zależności od rezultatu sobotniego spotkania). Drużyna ze Srebrnego Miasta aktualnie plasuje się na 7. miejscu w tabeli, mając na koncie 48 punktów (bilans 13 zwycięstw, 9 remisów i 11 porażek, bramki 57:50). Najlepszym strzelcem naszych rywali jest Michał Biskup, autor 12 goli, który od rundy wiosennej występuje jednak w Rekordzie Bielsko-Biała. W klasyfikacji strzelców za jego plecami czai się Sebastian Pączko (11 trafień).

Mimo względnie udanego sezonu, działacze w Tarnowskich Górach postanowili rozstać się po zakończeniu rozgrywek z trenerem Łukaszem Ganowiczem. Jego następcą zostanie Bartłomiej Cymerys, a więc wieloletni piłkarz i asystent trenera w Gwarku. Sobotni pojedynek w Brzegu będzie więc pożegnaniem „Gany”, który od nowego sezonu obejmie stery w MKS-ie Kluczbork.

Długi i bardzo trudny sezon III ligi dobiega końca, a wszystko rozstrzygnie się w sobotę. Nasi piłkarze swoją bardzo dobrą postawą w rundzie wiosennej udowodnili, że zasługują na utrzymanie. Niestety fatalna jesień sprawiła, że dorobek z rundy rewanżowej może nie wystarczyć, a sprawa utrzymania jest na ostrzu noża. Musimy być jednak optymistami i zrobić wszystko, aby dopomóc szczęściu. Zapraszamy również kibiców i prosimy o głośny doping – wasze wsparcie jest potrzebne bardziej niż kiedykolwiek!

34. kolejka III ligi (grupa 3)
Stal Brzeg – Gwarek Tarnowskie Góry

17.06.2023 (sobota), godz. 17:00
Stadion Miejski w Brzegu

Stal Brzeg
fot. Przemysław Nijakowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *