ZSZ nr 1 w Brzegu – ostatnia kartka z kalendarza w roku szkolnym 2022/2023

23 czerwca zadzwonił już ostatni dzwonek w tym roku szkolnym. Podsumowując, był to rok dużych wyzwań, wielu działań dydaktycznych i edukacyjnych, braliśmy udział w warsztatach, konkursach, zawodach, wyjazdach studyjnych i wycieczkach. Zanim zamkniemy tę kartkę z kalendarza, przyjrzyjmy się jeszcze temu, co działo się w czerwcu.

2 czerwca klasa 2J w zawodzie technik programista spotkała się na lekcji z projektowania oprogramowania z Pawłem Czoppą– Menagerem ROBOTO Global, który ma bogate doświadczenie zawodowe w programowaniu oraz zarządzaniu projektami. Rozmawialiśmy o narzędziach i językach programowania potrzebnych do wykonywania tego zawodu, o tym, gdzie szukać informacji oraz metod programowania.

Na sportowo

2 czerwca w Krapkowicach odbył się finał wojewódzki zawodów w siatkówce plażowej. Nasi zawodnicy, Kuba Jarosz i Konrad Naspiński zdobyli 9 miejsce.

6 czerwca w Opolu odbyły się Mistrzostwa Województwa w indywidualnej lekkoatletyce. Najlepiej, wśród dziewcząt, spisała się Klaudia Bąbelewska, zajmując 2 miejsce na dystansie 800 m, Natalia Jońska 6-200 m oraz 4-400 m, na tym samym dystansie Daria Bąbelewska zajęła 6 miejsce. Dziewczyny w składzie: Wiktoria Dulska, Klaudia Bąbelewska, Daria Bąbelewska, Natalia Jońska zajęły 4 miejsce jako sztafeta (4×100 m)

Chłopcy również spisali się bardzo dobrze, medal zdobył Konrad Szrom, zajmując 2 miejsce w rzucie oszczepem oraz w biegu na 200 m był 5, na 8 miejscu znalazł się Karol Chromik, biegnący na 1500 m.

Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze dziewczyny w Mistrzostwach Powiatu Brzeskiego w siatkówce plażowej. W zawodach udział wzięło 6 drużyn – nasze dziewczyny uplasowały się na II miejscu. Szkołę reprezentowały: Basia Jóźków kl. I F Oliwia Kowalska kl. II CG.

Uczestniczyliśmy w święcie Zespołu Szkół Budowlanych – Georgianum, które w tym roku połączone było z obchodami 500-lecia urodzin sławnego Piasta. Razem z ZSB zajęliśmy I miejsce.

Na szkolnym korytarzu pojawiła się w czerwcu mała niespodzianka dla miłośników futbolu i nie tylko! Nieco spóźniony, ale dotarł, prezent od Samorządu Uczniowskiego z okazji Dnia Dziecka – piłkarzyki. Od pierwszych chwil cieszą się zainteresowaniem uczniów. Nauczyciele jeszcze udają obojętnych, ale zerkają ciekawie… Może jakieś rozgrywki w kolejnym roku szkolnym? Zobaczymy.

Najlepsi z najlepszych

5 czerwca w sali Kina Bajka w Kluczborku odbyło się IX Rejonowe Forum Ucznia Zdolnego „Najlepsi z najlepszych”, podczas którego wręczono nagrody laureatom VIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Żywności i Żywieniu. Uczennica klasy II g Wiktoria Witkowska w kategorii szkół branżowych zajęła II miejsce. Opiekunem była Aneta Wróbel, która przygotowała uczennicę do konkursu.

Nasza szkoła otrzymała w 2023 roku wsparcie finansowe w kwocie 15 000 zł w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Program ma na celu, przede wszystkim, wzbogacenie księgozbioru biblioteki o nowości wydawnicze, zakup nowych elementów wyposażenia biblioteki szkolnej oraz promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

O wyjeździe studyjnym grupy uczniów elektryków ze szkoły branżowej pisaliśmy już w oddzielnym artykule.

Uczeń klasy II B, Grzegorz Jacheć, został wyróżniony w tegorocznej edycji konkursu „Moje Drzewo Genealogiczne – Moja Genealogia”. Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Opolskich Genealogów, Archiwum Państwowe w Opolu i Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu.
Cieszy nas sukces naszego ucznia oraz wieloletnia współpraca ze Stowarzyszeniem Opolskich Genealogów.

Aktywnie na zakończenie roku

Klasa 3BC, wraz z opiekunami Małgorzatą Grzyb i Magdaleną Bonar, uczestniczyła w spływie pontonów w Bardzie. To była także wspaniała okazja do budowania relacji między uczniami i rozwijania współpracy zespołowej. Natomiast uczniowie klasy 1JI i 1B, czyli robotycy, elektrycy i programiści mieli okazję wyskakać całoroczny stres w parku trampolin GoJump we Wrocławiu. Było sportowo, było wesoło, a co najważniejsze – było razem – tak budujemy przyjaźnie na całe życie.

Mamy nowy skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2023/2024:
Jakub Kuszman – przewodniczący
Kinga Babiarz – zastępca
Dariusz Marszałek – sekretarz
Opiekunowie – M. Bonar, M. Grzyb

22 czerwca w gabinecie Jacka Monkiewicza, Starosty Powiatu Brzeskiego zostały wręczone nagrody i dyplomy za osiągnięcia sportowe. Nasza szkoła, drugi rok z rzędu, zajęła II miejsce w powiecie, otrzymując w nagrodę 800 zł. Nagrodę odebrał Krzysztof Leroch, nauczyciel wychowania fizycznego.

I już ostatnie informacje w tym roku szkolnym

W czasie uroczystego zakończenia roku szkolnego gościliśmy m.in.: Monikę Jurek– Dyrektora Departamentu Edukacji i Pracy Urzędu Marszałkowskiego w Opolu, Jacka Monkiewicza – Starostę Powiatu Brzeskiego, Weronikę Błaszkiewcz – Specjalistkę do spraw realizacji staży i doposażania pracowni Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji.

Starosta wraz z dyrektor Wiolettą Frankiewicz i wychowawcami klas wręczyli nagrody wyróżniającym się uczniom:

Dariusz Kownacki śr. 5,52 – klasa 2J technik programista
Marcin Pinderski śr. 5,24 – klasa 2J technik programista
Martyna Kadłubowska śr.5,13 – klasa 1F technik organizacji turystyki
Piotr Mruklik śr. 5.10 – 2J technik programista
Robert Rakoczy śr. 4,85 – 4H/F technik organizacji turystyki
Maciej Frankiewicz śr. – 4,83 1J/L technik robotyk
Michał Muszak śr. 4,75 – 1J/L technik robotyk
Mikołaj Steleblak śr.4,75 – 1J/L technik robotyk.

Troje uczniów z najwyższą średnią otrzymało dodatkowo Nagrodę Starosty Powiatu Brzeskiego.

Nagrody otrzymali także sportowcy za osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim.
Dwie osoby odebrały nagrody z rąk starosty:
Kaludia Bąbelewska wicemistrzyni woj. w biegu na 800 m.
Konrad Szron wicemistrz woj. opolskiego w rzucie oszczepem.

Monika Jurek – Dyrektor Departamentu Edukacji i pracy Urzędu Marszałkowskiego w Opolu wręczyła uczniom certyfikaty za odbycie płatnych staży zawodowych w ramach projektu Opolskie Szkolnictwo Zawodowe dla Rynku Pracy.

Pożegnaliśmy także, odchodzącego na emeryturę, wieloletniego nauczyciela, Mirosława Czoppę, któremu dziękujemy za lata pracy z młodzieżą oraz życzymy zdrowia i optymizmu na koleje lata życia.

Bardzo dziękujemy za ten rok szkolny, za radość ze wspólnych sukcesów, wsparcie w trudnych chwilach wszystkim pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom.

Życzymy radosnych i bezpiecznych wakacji.

Elżbieta Mykicka
Joanna Łyczkowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *