Wszystko, co piękne, szybko się kończy

Zakończenie roku w ZSB upłynęło pod znakiem wzruszeń, gratulacji i pożegnań. Mury szkoły opuściło 70 uczniów klas trzecich Szkoły Branżowej I Stopnia. Świadectwa ukończenia odebrali uczniowie klas trzecich – fryzjerki, mechanicy pojazdów samochodowych, elektrycy, cukiernicy i murarze. A to przecież tak niedawno, zaledwie niecałe trzy lata temu, jako pierwszoklasiści po raz pierwszy przekroczyli próg ZSB w Brzegu. Jednak czas jak rzeka płynie i chociaż czasami tak bardzo żal, nie ma powrotu do tego, co było, ponieważ tak, jak w wierszu Wisławy Szymborskiej: „nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy”.

Jednak pożegnań nadszedł czas. Uczennice i uczniowie odebrali nagrody, dyplomy i gratulacje, w wśród nich nagroda szczególna – 100% frekwencji przez 3 lata nauki, którą otrzymał Antoni Mikita z 3 BC – kurs prawa jazdy z Opolskiego Centrum Szkolenia Kierowców „Strażak” Oddział w Brzegu.

Doceniono kilkanaście osób za wyniki w nauce, bardzo dobre zachowanie, jak również za całokształt, który doskonale odzwierciedla postawa Natana Brudzińskiego, ucznia klasy 3 BA, który otrzymał nagrodę od dyrektora szkoły, ale także od Samorządu Uczniowskiego.

Życzymy Wam powodzenia, wielu sukcesów w każdej dziedzinie życia i mądrych, dorosłych wyborów. Wspominajcie nas ciepło i bądźcie szczęśliwi – mówiła do absolwentów Renata Jabłońska-Denes, dyrektor ZSB w Brzegu.

Mamy nadzieję, że nasi tegoroczni absolwenci zawsze chętnie będą wracali myślami do czasów szkolnych i zachowają w pamięci tylko te miłe wspomnienia – dodała dyrektor.

Uczniów klas trzecich żegnały wychowawczynie – Beata Ciszkiweicz-Fedorczuk, Wiesława Panek oraz Magdalena Kaczmarska.

Uczniów klas pierwszych i drugich, trzecich także nagrodzono. Za wyniki w nauce, wzorowe i bardzo dobre zachowanie oraz także za 100% frekwencję dyplomy otrzymali: Piotr Szetelnicki z klasy 1 TSP (technik spedytor), za 100% obecności oraz Jakub Szerbań klasa 2 BC (szkoła branżowa).

Obaj uczniowie otrzymali bon o wartości 500 zł do wykorzystania w OCSK „Strażak” Odział w Brzegu.

Najlepszym uczniem w szkole ze średnią 5,26 jest Krystian Obiegły z klasy 3 TBS(technikum budownictwa). Krystian otrzymał kilka nagród, a wśród nich Nagrodę Prezesa Rady Ministrów. Specjalną nagrodę otrzymał także od nauczyciela zawodu i byłego nauczyciela Jarosława Kucharskiego, autora książki „Budowa domu w 60 krokach”.

Nagrodę Dyrektora oraz Starosty Powiatu Brzeskiego otrzymały Katarzyna Osiadacz z klasy 4LP, Maja Obodzińska z klasy 4 LP oraz Patryk Wołoszyn z 1 TSP.

Były życzenia, gratulacje, dyplomy dla wybitnych uczniów i wzruszające pożegnania – tak wyglądało zakończenie roku szkolnego. Nie obyło się bez łez i wzruszeń. Jak to zwykle bywa w jednej pięknej rodzinie szkolnej.

Wszystkim życzymy, by okres wakacji był czasem radości i odpoczynku.

ZSB w Brzegu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *