1500 zł mandatu, 13 punktów karnych i utrata uprawnień

W poniedziałek (24 lipca) policjanci z brzeskiej drogówki kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się kierowcy w miejscach zgłoszonych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W Lubszy o godz. 15:30 namierzyli kierowcę bmw, który znacznie przekroczył dozwolona prędkość. Mundurowi ręcznym miernikiem prędkości namierzyli 29-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego, który jechał 109 km/h mimo obowiązującego ograniczenia prędkości do 50 km/h.

Właściciel bmw został ukarany mandatem w wysokości 1 500 zł. Dodatkowo na jego konto wpłynęło 13 punktów karnych. Stracił on również swoje uprawnienia na najbliższe 3 miesiące.

Niestety wciąż zbyt wielu kierowców lekceważy ograniczenia prędkości i zarówno w terenie zabudowanym, jak i poza nim, jeździ zbyt szybko. Kierowco – pamiętaj, że ty i twoi bliscy życie macie tylko jedno. Nie warto się śpieszyć, bo kiedy dojdzie do zdarzenia, może być za późno. Dlatego za kierownicę wsiadaj zawsze wypoczęty, kieruj się zasadą ograniczonego zaufania i nigdy się nie śpiesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *