Wsiadł za kółko mając ponad 4 promile

25 lipca, około godziny 17:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Brzegu odebrał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości w gminie Grodków fiatem porusza się nietrzeźwy kierowca. Świadków zaniepokoił sposób jazdy kierującego.

We wskazane miejsce pojechali policjanci z Komisariatu Policji w Grodkowie. W Wójtowicach zauważyli opisany pojazd i od razu zatrzymali go do kontroli. Sposób w jaki zachowywał się kierowca – jego bełkotliwa mowa i problem z równowagą świadczyły o tym, że może być on nietrzeźwy. Badanie alkomatem pokazało, że 45-latek w organizmie miał ponad 4 promile alkoholu. Mężczyzna usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Jeśli masz podejrzenia, że inny kierowca może być pod wpływem działania alkoholu bądź środków odurzających, nie zwlekaj i poinformuj o tym policję. Funkcjonariusze sprawdzą każde przypuszczenie. Pamiętaj, że bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *