1/32 finału wojewódzkiego Pucharu Polski: Naprzód Jemielnica – Stal Brzeg

Piłkarze Stali Brzeg rywalizację w sezonie 2023/24 rozpoczną od pucharowego starcia. Żółto-niebiescy, jako obrońcy trofeum zmierzą się w I rundzie z A-klasowym Naprzodem Jemielnica.

W bardzo dużym stopniu przebudowana ekipa Stali Brzeg przystępuje do nowego sezonu mimo wszystko jako niewiadoma. W zespole co prawda zostało kilku wartościowych i doświadczonych zawodników, do których dołączyła zarówno młodzież, jak i piłkarze z dużym doświadczeniem, jak chociażby Rafał Brusiło czy Maciej Rakoczy. Wydaje się więc, że zespół jest młody, ambitny i z naprawdę sporym potencjałem, ale jak to w piłce bywa, wszystkie te atuty należy zaprezentować jeszcze na boisku. Mamy więc nadzieję, że brzeżanie udanie wejdą w sezon i pucharowe zwycięstwo napędzi ich do meczów ligowych, w których poprzeczka będzie już zawieszona dużo wyżej.

Nasz przeciwnik, Naprzód Jemielnica to klub, którego historia rozpoczęła się w 1949 roku. Największe sukcesy zanotował jednak w XXI wieku. Po wielu latach występów w B-klasie, zawodnicy Naprzodu rok po roku awansowali kolejno do A-klasy, Klasy Okręgowej i IV ligi opolskiej, w której znaleźli się w 2013 roku. Pobyt na najwyższym szczeblu wojewódzkim potrwał tylko rok, ale i tak zapisał się w historii klubu. Ostatnie lata zespół z Jemielnicy spędził na poziomie „Okręgówki”. Bardzo pechowy okazał się jednak poprzedni sezon. Biało-niebiescy zajęli 13. pozycję, która oznaczała spadek do A-klasy. Relegacja była spowodowana lawiną spadków z III i IV ligi, choć zawodnicy Naprzodu też po prostu sobie nie pomogli, gdyż punktowali bardzo słabo – na ich dorobek 24 oczek złożyło się 7 zwycięstw, 3 remisy i aż 20 porażek.
Stal rywalizowała już z Naprzodem w Pucharze Polski w ostatnich sezonach. Ostatni taki pojedynek odbył się trzy lata temu, a Stal pewnie pokonała przeciwników 8:0.

Początek starcia na boisku w Jemielnicy punktualnie o godzinie 17:00. Zwycięzca tego spotkania w kolejnej rundzie, 30 sierpnia zmierzy się z LZS-em Starowice.

1/32 finału wojewódzkiego Pucharu Polski
Naprzód Jemielnica – Stal Brzeg

05.08.2023 (sobota), godz. 17:00
Stadion w Jemielnicy

Stal Brzeg
fot. Mirosław Szozda/Opolski Związek Piłki Nożnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *