IV liga: Stal Brzeg będzie walczyć dzisiaj o punkty z Ruchem Zdzieszowice

Trzy dni po inauguracyjnym zwycięstwie z Polonią Nysa, brzeżanie stoczą kolejny ciężki bój o ligowe punkty. Stal Brzeg zmierzy się dzisiaj na własnym boisku z Ruchem Zdzieszowice, wicemistrzem IV ligi z ubiegłego sezonu. Początek spotkania o godzinie 15:00.

Powstały w 1946 roku klub sportowy w Zdzieszowicach jako „Anna”, a następnie „Unia”, dopiero od 1965 roku funkcjonuje jako „Ruch” Zdzieszowice. Drużyna piłkarska popularnie nazywana „Zdzichami” największe sukcesy odnosiła w XXI wieku, w latach 2010-2014 występując na poziomie II ligi, a rozgrywki 2011/12 kończąc nawet na 5. miejscu w tabeli. Tamten sezon był niesamowicie udany dla naszych rywali, bo w Pucharze Polski dotarli oni aż do ćwierćfinału, eliminując po drodze m.in. Jagiellonię Białystok. Po sześciu latach spędzonych w III lidze władze klubu podjęły trudną decyzję o wycofaniu się z rozgrywek i rozpoczęciu zmagań poziom niżej. Od tego momentu Ruch rywalizuje na poziomie IV ligi opolskiej, rokrocznie plasując się na podium tabeli. Podobnie było w poprzednim sezonie 2022/23 – zdzieszowiczanie ostatecznie zajęli 2. pozycję, tracąc do LZS-u Starowice tylko jeden punkt.

Latem w zespole ze Zdzieszowic doszło do kilku zmian. Najważniejszą było odejście trenera Sebastiana Polaka, którego zastąpił znany na Opolszczyźnie Łukasz Wicher (ostatnio szkoleniowiec Pogoni Prudnik). Do drużyny wpuszczono również trochę świeżej krwi w postaci kilku transferów z innych zespołów IV ligi.

Przyszli: Szymon Wilk, Kacper Stępień, Marek Podborączyński (wszyscy LZS Piotrówka), Tomasz Wróblewski (MKS Gogolin), Patryk Kałka (PPO Piast Strzelce Opolskie), Ksawery Jarosiński (Start Jełowa), Arsen Goshovskyy, Valentyn Baikov (obaj Pomologia Prószków).

Odeszli: Remigiusz Dylewski, Cyprian Szulczewski (obaj MKS Gogolin), Stanisław Dębski (Małapanew Ozimek), Michał Mazur (iPrime Bogacica), Błażej Augustyn (LZS Walce), Piotr Dyczek (szuka klubu).

Start nowego sezonu w wykonaniu Ruchu można zaliczyć do bardzo udanych (podobnie z resztą jak w przypadku brzeżan). Zdzieszowiczanie w pierwszej rundzie wojewódzkiego Pucharu Polski pewnie wygrali z przebudowanym LZS-em Piotrówka 6:1. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Piotr Strzelecki i z pewnością na niego we wtorek żółto-niebiescy muszą uważać. Tylko nieco mniej okazałe zwycięstwo Ruch odniósł w meczu 1. kolejki IV ligi opolskiej. Nasi przeciwnicy pokonali Po-Ra-Wie Większyce 3:0, wszystkie trafienia zdobywając w drugiej połowie meczu.

1. kolejka IV ligi opolskiej
Po-Ra-Wie Większyce – Ruch Zdzieszowice 0:3

bramki: Stępień 48′, 85′, Strzelecki 50′

Ruch: Jarosiński – Sotor, Kowalczyk, Fedorowicz, Tramsz (90′ Wilk), Zapotoczny (88′ Goshovsky), Kiliński, Grek (67′ Baikov), Podborączyński (46′ Stępień), Wróblewski (88′ Kałka), Strzelecki.

Wtorkowy pojedynek będzie 10. oficjalnym meczem w historii pomiędzy Stalą a zdzieszowickim Ruchem. O przebiegu poprzednich spotkań przeczytać możecie TUTAJ.

Przed nami starcie dwóch ekip, które rozpoczęły nowy sezon w naprawdę dobrym stylu i z niezłą skutecznością. Zarówno Ruch, jak i Stal typowani są do grona faworytów rozgrywek i z pewnością czeka nas emocjonujące widowisko. Dodając do tego fakt, że mecze ze „Zdzichami” zawsze były bardzo zacięte i wyrównane, jesteśmy pewni, że jutro na Stadionie Miejskim w Brzegu będzie się działo!

Mecz Stal – Ruch jako sędzia główny poprowadzi Pan Marcin Kochanek, a więc arbiter z samego „topu” (w tym sezonie wtorkowy rozjemca ma na koncie jeden mecz w Ekstraklasie i jeden w I lidze). Pierwszy gwizdek zabrzmi już o godzinie 15:00, a bramy stadionowe otwieramy o 14:00. Zapraszamy wszystkich kibiców, zachęcając przy tym do nieco wcześniejszego przybycia, by uniknąć tak dużych kolejek jak przed meczem z Polonią Nysa. Do zobaczenia!

2. kolejka BS Leśnica IV ligi opolskiej
Stal Brzeg – Ruch Zdzieszowice

15.08.2023 (wtorek), godz. 15:00
Stadion Miejski w Brzegu

Stal Brzeg
foto: Janusz Pasieczny

One thought on “IV liga: Stal Brzeg będzie walczyć dzisiaj o punkty z Ruchem Zdzieszowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *