Stal powalczy dzisiaj z Victorią Chróścice o kolejne trzy punkty

Po świetnym starcie sezonu i dwóch kolejnych zwycięstwach piłkarzy brzeskiej Stali czeka pierwszy mecz wyjazdowy. Żółto-niebiescy zagrają z dość zaskakującym liderem tabeli – Victorią Chróścice.

Victoria Chróścice powstała w 1945 roku. Klub o biało-czerwono-zielonych-barwach ma więc długie tradycje i jest jednym z bardziej zasłużonych w województwie. Dość powiedzieć, że w latach 2008-2013 zespół z Chróścic rywalizował na poziomie III ligi! Ostatnie lata to spokojna gra w IV lidze opolskiej, choć z pewnością naszym sobotnim rywalom bliżej było do walki o utrzymanie, niż awans wyżej. Trzy poprzednie sezony Victoria kończyła odpowiednio na 12., 14. i 11. pozycji w tabeli. Z pewnością miejscowi działacze, wsparci doświadczonym trenerem Dariuszem Kaniuką chcieli w nowych rozgrywkach powalczyć o coś więcej.

W tym celu latem dokonano kilku ciekawych transferów – w tym miejscu można wymienić przyjście Bruno Gosa czy Rafała Atroszko. Zespół wydaje się więc być mocniejszy, choć na pewno jest oparty na piłkarzach dotychczas grających w drużynie.

Przyszli: Sebastian Duda (powrót po kontuzji), Maciej Poziomek (Start Namysłów), Rafał Atroszko (LZS Starowice Dolne), Bruno Gos (Małapanew Ozimek), Bartłomiej Kubiec (GKS Rychtal), Babatunde Saliuadele (Naspa Jedlicze).

Odeszli z klubu: Adam Słowik (KS Krasiejów), Konstantyn Shcherbyna, Ilia Tyschenko, Ilia Tabolich, Bohdan Golumb, Bohdan Mazurok (wszyscy szukają klubu).

Początek sezonu 2023/24 zawodnicy Victorii mają wprost wymarzony. O ile wygrana z LZS-em Domaszkowice w Pucharze Polski (2:1 po dogrywce) do niespodzianek raczej nie należała, to już wysokie wygrane z Pogonią Prudnik i przede wszystkim Polonią Nysa (dwukrotnie po 6:3) usadowiły Victorię na fotelu lidera. Nasi sobotni rywale grają bardzo widowiskowo i skutecznie, czego efektem jest 12 zdobytych bramek. Najlepszym strzelcem tej drużyny jest Kornel Skorzybót – autor 4 trafień.

Sobotnie starcie będzie 11. meczem pomiędzy Stalą a Victorią w XXI wieku. O historii spotkań pomiędzy tymi drużynami przeczytacie TUTAJ.

Stalowcy zagrają na niełatwym terenie w Chróścicach o trzecią ligową wygraną z rzędu i możliwość awansu na fotel lidera. Choć rezultaty naszych przeciwników muszą budzić szacunek, to przecież żółto-niebiescy również znają swoją wartość, a ostatnie zwycięstwa dają nam podstawy do wiary w korzystny wynik. Jako że jest to drugi najbliższy wyjazd w tym sezonie, to liczymy na naszych kibiców i ich obecność na Stadionie Victorii. Do zobaczenia!

3. kolejka BS Leśnica IV ligi opolskiej
Victoria Chróścice – Stal Brzeg

19.08.2023 (sobota), godz. 17:00
Stadion LZS Victoria, ul. Świętego Rocha 26.

foto: Janusz Pasieczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *