III Liga. LZS Starowice Dolne wywalczył jeden punkt w starciu z drużyną z czołówki tabeli

W sobotę (19 sierpnia) rozegrany został mecz 3 kolejki III ligi, grupy trzeciej. LZS Starowice Dolne podejmował w nim Gwarka Tarnowskie Góry.

Piętnasta godzina okazała się dość niefortunną porą na rozegranie spotkania. Upał dawał się we znaki kibicom, a co dopiero zawodnikom obu drużyn. Arbiter dwukrotnie robił przerwy na uzupełnienie płynów (około 30. minuty tak pierwszej, jak i drugiej połowy). Mimo bardzo trudnych warunków zawodnicy obu drużyn dali z siebie wszystko. Mecz był wyrównany, choć w pierwszej połowie miejscowi nieznacznie dominowali na boisku.

Z czasem jednak goście odzyskali rezon i zaczęli mocniej naciskać na bramkę Starowic. Mimo wielu podejmowanych prób i kilku naprawdę dobrych sytuacji, żadnej z drużyn nie udało się otworzyć wyniku.

Czasem zawodziła celność strzelców. Jednak uczciwie trzeba przyznać, że bramkarze obu drużyn wykazali się w tym meczu kunsztem, wielokrotnie ratując sytuację. Kibice piłkarscy otrzymali bardzo dobre widowisko, mimo że brak upragnionej bramki pozostawił pewien niedosyt.

Remis to sprawiedliwy wynik. Nie był krzywdzący ani dla nas, ani dla chłopaków z Gwarka. Może nie remis na 0:0, ale bardziej na 1:1. Myślę, że zasłużyliśmy na bramkę i my i oni. Tarnowskie Góry to najlepsza drużyna, z którą graliśmy w tych trzech kolejkach. Z jednej strony zremisowanie z tak dobrym przeciwnikiem cieszy, ale z drugiej remisowanie meczów utrzymania nam nie da. Potrzebujemy zwycięstw. Jeden punkt cieszy, ale czujemy niedosyt, bo chcemy te mecze wygrywać – powiedział Michał Omieciński, Kierownik drużyny LZS Starowice Dolne.

LZS Starowice Dolne – TS Gwarek Tarnowskie Góry 0:0
Skład LZS Starowice: Kamil Korczak – Leszek Nowosielski (61’ Julian Trochanowski), Piotr Chodziutko (57’ Oleksandr Zozulia), Jakub Czajkowski, Oliveira Elton Dos Santos (46’ Adam Setla), Kacper Grądowski, Krystian Kowalczyk, Norbert Leśniak, Bartłomiej Rakowski, Michał Skowron (61’ Michał Wróbel), Bartosz Zychowicz (80’ Abdulai Calaban Dabo).
Trener: Jakub Reil.

W trakcie spotkania arbiter Paweł Wrzeszczyński szczodrze dzielił żółtymi kartkami (udzielił dziesięciu upomnień).

Trzeba przyznać, że zespół ze Starowic nieźle radzi sobie w trzeciej lidze. Grali w końcu z nie byle kim. Zespół Gwarka Tarnowskie Góry to dobrze ograna trzecioligowa drużyna, obecnie zajmująca trzecie miejsce w tabeli z 7. punktami. LZS Starowice Dolne zajmuje 16 pozycję w tabeli i ma na swoim koncie 2 pkt. Jak dotąd starowiczanie rozegrali trzy spotkania, w tym dwa remisy i jedna przegrana (z Górnikiem II Zabrze). Następny mecz rozegrają na wyjeździe – 23 sierpnia czeka ich pojedynek z Górnikiem Polkowice. Miejmy nadzieję, że tym razem uda się wywalczyć trzy punkty.

Tekst i zdjęcia: Janusz Pasieczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *