A Klasa – Żubry poległy w Skarbimierzu

W sobotę (27 sierpnia) KS Skarbimierz podejmował na własnym boisku LZS Żubry Smarchowice Śląskie. Mecz został rozegrany w ramach 2 kolejki rundy jesiennej, klasy A, grupy 2 i zakończył się wysoką wygraną miejscowej drużyny.

Pierwsza połowa meczu była dość wyrównana. Nic nie wskazywało na to, że spotkały się dwie drużyny z przeciwstawnych biegunów tabeli.

Wynik spotkania mógł zmienić się już po upływie kwadransa, kiedy Filip Kamiński otrzymał piłkę od Kucyniaka i po rajdzie na bramkę znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Strzał trafił jednak prosto w bramkarza.

Na bramkę trzeba było poczekać. Padła ona w ostatniej minucie pierwszej połowy. Tym razem Menadak podał piłkę do Kucyniaka, Kucyniak do Kowalika, a ten wykończył akcję pewnym strzałem. Na nic zdała się próba interwencji Kownackiego. Futbolówka utkwiła w siatce i na przerwę zawodnicy udali się z wynikiem 1:0 dla Skarbimierza.

Po powrocie na boisko przewaga gospodarzy z każdą chwilą była coraz bardziej wyraźna. Niestety wciąż nie potrafili oni zwiększyć prowadzenia. Udało się to dopiero na pięć minut przed końcem meczu. Przybyła dostał podanie od Masłowskiego ze środka pola, przebiegł z piłką około trzydziestu metrów i strzelił po krótkim słupku, zmieniając wynik na 2:0.

Trzecia bramka padła już w doliczonym czasie, kiedy Kuba Jarosz ze środka pola zagrał piłkę prostopadle do Masłowskiego, a ten po rajdzie na bramkę gości, posłał ją po długim słupku i umieścił w siatce. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Skarbimierza.

Pierwsza połowa bardzo słaba w naszym wykonaniu. Nie umieliśmy utrzymać się przy piłce. Dużo strat i niedokładności. W drugiej połowie z każdą minutą uwidaczniała się nasza przewaga. Przeciwnik opadał z sił, a my mieliśmy coraz więcej miejsca na boisku. Udało się to w końcu udokumentować kolejnymi dwiema bramkami i w rezultacie mamy kolejne trzy punkty – powiedział Paweł Jankowski, trener KS Skarbimierz.

Trzeba przyznać, że ekipie ze Skarbimierza udał się start sezonu w A klasie. Po dwóch wygranych meczach zespół znajduje się na pozycji lidera, z 6 punktami i bilansem 7:0. 2 września nasz zespół czeka mecz na wyjeździe z SKS Dąbrowa – drużyna ta zajmuje obecnie 14 pozycję w tabeli.

KS Skarbimierz – LZS Żubry Smarchowice Śl. 1:0 (3:0)
Bramki: 45’ Kowalik, 85’ Przybyła, 90+1’ Masłowski.
Skład KS Skarbimierz: Mariusz Sikorski, Mikołaj Bokrzycki (90+2’ Konrad Krzyżak), Filip Kamiński (83’ Kamil Surdel), Dominik Kot, Piotr Mendak, Przemysław Mykita, Michał Masłowski, Mateusz Małecki, Oskar Przybyła, Mateusz Kucyniak (63’ Jakub Jarosz), Sebastian Kowalik (90’ Jakub Kadłubowski)
Trener: Paweł Jankowski

Arbiter spotkania, Paweł Żyłka pokazał 6 żółtych kartek, w tym 4 dla zawodników KS Skarbimierz. Piotr Mendak otrzymał czerwoną kartkę (88’).

Tekst i zdjęcia: Janusz Pasieczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *