Bezdomniaczki w MBP w Brzegu

Kochasz koty? Jesteś kociarą lub kociarzem? Zastanawiasz się właśnie nad przygarnięciem puszystego przyjaciela? Jeśli tak to spotkanie właśnie dla Ciebie. Zapraszamy do Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Księcia Ludwika I w Brzegu na spotkanie edukacyjne o kotach z możliwością adopcji. Już w środę 20 września o godz. 17:00 czytelnicy będą mieli niesamowitą okazję wyjść z biblioteki nie tylko z dobrą książką, ale również z mruczącym przyjacielem.

Naszym gościem będzie Pani Małgorzata Kilman, założycielka domu tymczasowego dla kotów w Lewinie Brzeskim – BEZDOMNIACZKI, która od wielu lat zmienia los niechcianych i porzuconym kotów. Będziemy rozmawiać między innymi o ich pielęgnacji, potrzebach, zagrożeniach ale przede wszystkim o możliwości adopcji. Dowiemy się jak przebiega proces adopcyjny, jak należy przygotować dom na przywitanie nowego pupila oraz jakie pytania należy sobie zadać, aby adopcja była odpowiedzialna i przemyślana.

Obecnie w domu BEZDOMNIACZKÓW przebywa ponad 70 kotów w różnym wieku, które czekają na nowych właścicieli. Część z nich wywodzi się z patologicznych środowisk, w których doznawały głodu i chłodu. Część cierpi na wady wrodzone i deformacje, które zmniejszają ich szanse na adopcję i nowy dom.
Aby nakarmić wszystkich bezdomnych mieszkańców potrzeba ponad 18 puszek mokrej karmy dziennie, co daje koszt około 240 złotych, a w skali miesiąca ponad 7000 złotych. Do tego dochodzi zakup żwirku i oczywiście koszty leczenia, które są największe. Dlatego każda forma wsparcia i pomocy jest na wagę złota.

Jeżeli nie możesz adoptować, a chcesz pomóc kociakom Pani Małgosi, wystarczy:
– przynieść na spotkanie w bibliotece żwirek lub dowolną karmę (mokrą/suchą)
– wysłać karmę bezpośrednio na adres BEZDOMNIACZKÓW (adres znajduje się na profilu Facebook BEZDOMNIACZKI – dom tymczasowy)
– wpłacić dowolną kwotę na konto BEZDOMNIACZKÓW, z dopiskiem „pomagam kotom” (dane i numer konta znajdują się na profilu Facebook BEZDOMNIACZKI – dom tymczasowy)
– udostępniać bezdomniaczkowe posty, informując innych o ich działalności i możliwości adopcji.
Pamiętajmy – każda pomoc jest ważna, nie bądźmy obojętni na los porzuconych i skrzywdzonych zwierząt.

Filia nr 1
pl. Zamkowy 6
49-300 Brzeg
tel. 77 416 99 91
e-mail: brzeg.mbp.filia1@gmail.com

Godziny otwarcia:
Poniedziałek: NIECZYNNE
Wtorek: 10.00-18.00
Środa: 10.00-18.00
Czwartek: 8.00-16.00
Piątek: 10.00-18.00
Sobota: NIECZYNNE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *