MOSiR zaprasza młodych kolarzy do udziału w Rowerowym Wyścigu Przełajowym

Otwarte Mistrzostwa Brzegu w Rowerowym Wyścigu Przełajowym odbędą się w sobotę 30 września na Placu Drzewnym koło mariny. W zawodach mogą wziąć udział dzieci i młodzież (roczniki 2009 i młodsi) ze szkół w Brzegu i okolicach. Zapisy do 27 września pod adresem: mosir.sport@brzeg.pl

To będą ósme takie mistrzostwa – w pierwszych młodzi adepci kolarstwa ścigali się na alejkach brzeskiego stadionu, ale od kilku lat wyścig rozgrywany jest już w przełajowych warunkach, na trasie wytyczonej na Placu Drzewnym.

Każdy zawodnik – w zależności od kategorii wiekowej – ma do przejechania od jednej do 5 pętli, z których każda liczy około 700 metrów. Poprzednie edycje mistrzostw pokazały, że emocje są olbrzymie, tym bardziej że rowerzystom kibicują na trasie całe rodziny, a na mecie czekają medale i upominki.

W zawodach mogą wziąć udział wszyscy chętni. Warunkiem jest posiadanie roweru, kasku oraz pisemnej zgody rodzica. Szczegóły i regulamin znajdują się na stronie mosir.brzeg.pl, a informacji udzielają organizatorzy z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pod numerem 513 791 044.

MOSiR Brzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *