W sobotę Stal zagra u siebie z Odrą II Opole

Nasza drużyna przystąpi do sobotniego meczu z Odrą II Opole z nastawieniem na odrobienie straconych przed tygodniem punktów.

Liczymy na to, że żółto-niebiescy pokażą sportową złość po niedzielnym remisie w Bogacicy i wykonają swoje zadanie. W tej lidze łatwych spotkań jednak nie ma i nawet pomimo tego, że goście znajdują się w dolnej części tabeli, to z pewnością ten młody zespół postara się sprawić niespodziankę w Brzegu.

Rezerwy Odry Opole istniały od wielu lat, ale na poważnie zostały reaktywowane w 2020 roku i swoje zmagania rozpoczęły od razu na poziomie IV ligi opolskiej. W kolejnych sezonach druga drużyna niebiesko-czerwonych zajmowała kolejno 8., 5. i 6. pozycję w tabeli. Zmiany kadrowe, jakie zaszły w tej ekipie przed startem nowych rozgrywek wskazują, że tak dobre miejsce może być tym razem trudne do powtórzenia. Zespół trenera Adama Berbelickiego został solidnie odmłodzony, a zawodnicy dopiero nabierają seniorskiego sznytu. Taki jest jednak cel zespołów rezerw i wyniki schodzą w nich na dalszy plan, choć z pewnością nikt przy Oleskiej nie wyobraża sobie, że Odra II mogłaby nie utrzymać się w lidze.

Przyszli: Igor Lewandowski, Jan Dec, Norbert Kuziemski, Paweł Maciak, Stanisław Stasiak, Kacper Przybysz, Szymon Langosz, Tymon Gawroński, Szymon Copik, Marcel Białowąs, Dimitry Herasenchuk (wszyscy z zespołu U17), Krzysztof Duliniec i Paweł Marciniszyn (obaj U19), Marcel Sluga (wraca z wypożyczenia), Igor Prus (Pomologia Prószków).

Odeszli: Karol Nowak (MKS Gogolin), Ubyli: Michał Owsiak (łódzkie), Szymon Tandereszczak (MKS Gogolin), Filip Stolarewski (Fortuna Głogówek), Michał Drescher (Fortuna Głogówek), Karol Ira (szuka klubu), Bartosz Mucha, Miłosz Peliński (szukają klubu), Eryk Humski (Vratislavia Wrocław), Filip Wienczek (MKS Kluczbork), Kacper Dachnowski (LZS Starowice Dolne), Paweł Lake (szuka klubu).

Start sezonu 2023/24 w wykonaniu Adama Berbelickiego był bardzo kiepski. W pierwszych siedmiu ligowych spotkaniach Odra II zgarnęła tylko jedno oczko (za remis z LZS-em Domaszkowice), a pozostałe sześć meczów kończyło się porażkami. Młody zespół z Opola przebudził się dopiero w ostatnich dwóch kolejkach. Najpierw wysoka wygrana z MKS-em Gogolin (5:2), a tydzień później trzy punkty z LZS-em Piotrówka (1:) pozwoliły niebiesko-czerwonym awansować na 13. pozycję w tabeli (dorobek 7 oczek, bramki 11:17).

Przypomnijmy w tym miejscu sytuację Stalowców – nasza drużyna jest na 3. miejscu w tabeli IV ligi opolskiej. Identyczny, 20-punktowy dorobek ma również Małapanew Ozimek, a dwa oczka wyżej znajduje się lider KS iPrime Bogacica. Ścisk w czołówce jest więc bardzo duży, a każda strata punktów może być bardzo kosztowna. Liczymy na dobry mecz i doping naszych kibiców, a wtedy z pewnością możemy myśleć o pokonaniu Odry. Powodzenia, drużyno!

10. kolejka BS Leśnica IV ligi opolskiej
Stal Brzeg – Odra II Opole
07.10.2023 (sobota), godz. 15:30
Stadion Miejski w Brzegu

Stal Brzeg

7 thoughts on “W sobotę Stal zagra u siebie z Odrą II Opole

  1. I am writing to make you be aware of what a beneficial encounter my cousin’s girl encountered viewing your webblog. She figured out numerous issues, which include what it’s like to have an amazing teaching style to make most people easily completely grasp chosen advanced subject matter. You really did more than her expected results. Thanks for distributing those insightful, healthy, edifying and as well as cool tips about that topic to Julie.

  2. This is the best weblog for anybody who wants to seek out out about this topic. You notice a lot its nearly onerous to argue with you (not that I actually would want匟aHa). You definitely put a brand new spin on a subject thats been written about for years. Nice stuff, simply nice!

  3. I intended to write you that little observation to finally say thanks a lot yet again for your breathtaking principles you’ve discussed in this article. It was certainly strangely generous with you to offer freely precisely what many of us might have marketed as an ebook to help with making some profit for their own end, and in particular since you could possibly have tried it if you considered necessary. Those inspiring ideas also worked to be a good way to be sure that other people online have similar keenness just like my personal own to learn more and more in respect of this problem. I am sure there are a lot more pleasurable situations ahead for those who find out your blog post.

  4. I have to show some thanks to the writer for bailing me out of this condition. Because of surfing around through the internet and finding methods which are not helpful, I believed my life was well over. Being alive minus the answers to the problems you’ve resolved all through your blog post is a crucial case, and ones that might have adversely affected my career if I hadn’t discovered your blog post. That competence and kindness in handling almost everything was priceless. I’m not sure what I would’ve done if I had not come upon such a step like this. I’m able to now look ahead to my future. Thank you very much for your high quality and sensible help. I won’t be reluctant to suggest your web blog to anyone who should get support on this topic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *