Co nowego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzegu?

Miejska Biblioteka Publiczna im. Księcia Ludwika I w Brzegu nie wie co to nuda. Co miesiąc przedstawia Państwu listę ciekawych wydarzeń, spotkań, warsztatów czy wystaw organizowanych w Bibliotece Centralnej, Oddziale dla Dzieci oraz w filiach na terenie miasta. Podobnie będzie w październiku. Mamy nadzieję, że jesienna aura zagości u Was jedynie w pozytywnych aspektach. Nie zaszywajcie się pod ciepłym kocykiem, tylko przybywajcie na wydarzenia organizowane w naszych oddziałach. Liczymy, że każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na wiek czy zainteresowania.

SPOTKANIE KLUBU SZACHOWEGO W BIBLIOTECE CENTRALNEJ

Pierwszy ruch w szachach nazywany jest otwarciem szachowym lub debiutem. Na przestrzeni lat w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Księcia Ludwika I w Brzegu mieliśmy takich otwarć już jedenaście. Każde spotkanie przyciągało zarówno stałych fanów tej królewskiej gry, jak i początkujących śmiałków. A dlaczego warto grać w szachy? Może dlatego, że szachy są najpopularniejszą grą planszową na świecie, a krąg jej miłośników wciąż się poszerza. Uczą rozwiązywania problemów, analitycznego myślenia, rozwijają i pobudzają wyobraźnię, uczą szacunku i zdrowej rywalizacji zgodnej z zasadami “fair play”. Wyrabiają umiejętność panowania nad sobą i cierpliwość. Zwiększają aktywność umysłową. Są też grą, która łączy pokolenia – w naszych spotkaniach i turniejach biorą udział osoby w wieku od 8 lat do 88 lat.

Dlatego już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na otwarte spotkania Klubu Szachowego w bibliotece, które się odbędą 6.10 i 20.10 w godzinach 15.00-19.00 w budynku głównym biblioteki przy ul. Jana Pawła II 5. Gwarantujemy, że rozgrywki szachowe mogą być równie emocjonujące, jak jazda rollercoasterem. To idealny plan na jesienne popołudnia, które zbliżają się do nas nieubłaganie!

Zapisy nie obowiązują, można przyjść „z marszu” i połknąć szachowego bakcyla.
Informacje o kolejnych terminach spotkań będą podawane na plakatach, stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Księcia Ludwika I w Brzegu oraz w mediach społecznościowych.

WYSTAWA PRAC MARII ZYCHLA W FILII NR 1

W piątek 15 września w Filii nr 1 odbył się wernisaż wystawy „Fragment świata odbity w kałuży” autorstwa naszej czytelniczki Marii Zychla. Przybyli goście dowiedzieli się czym inspirowała się autorka podczas procesu tworzenia, jakie techniki malarskie są jej najbliższe oraz co pragnie przekazać w swoich dziełach. Wśród zaprezentowanych prac można było zobaczyć martwą naturę, krajobrazy z podróży do Hiszpanii, jak również ikony. Pani Maria podkreśla, że jej twórczość jest odzwierciedleniem emocji i przeżyć, zamiłowania do natury i otaczającego ją świata. Wśród prac dominują akwarele, bardzo bliskie autorce, ale również pastele, haft i pouring, czyli technika stosowana w malarstwie akrylowym, polegająca na rozlewaniu i mieszaniu farb.

Wystawę można oglądać do 13 października w Filii nr 1 przy placu Zamkowym 6, w godzinach pracy biblioteki.

Filia nr 1
pl. Zamkowy 6
49-300 Brzeg
tel. 77 416 99 91
e-mail: brzeg.mbp.filia1@gmail.com

Godziny otwarcia:
Poniedziałek: NIECZYNNE
Wtorek: 10.00-18.00
Środa: 10.00-18.00
Czwartek: 8.00-16.00
Piątek: 10.00-18.00

One thought on “Co nowego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzegu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *