Ósemka świętuje Dzień Edukacji Narodowej na wesoło

13 października to dzień, który długo zostanie w pamięci społeczności szkolnej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Brzegu. W piątek, po kilku zajęciach lekcyjnych, odbyła się uroczystość poświęcona pracownikom szkoły. Uczniowie klas szóstych wraz z wychowawcami zaprosili na pełen wrażeń i radości spektakl teatralny pt. „Skąd wziął się nauczyciel na świecie?”. Pytanie wcale do łatwych nie należy, a historia tak pięknego i trudnego zawodu musi być ciekawa.

Bohaterka naszej krótkiej sztuki, grana brawurowo przez Polę Świtoń, uczennicę klasy 6c, zaczynała swoją pracę u Adama i Ewy, swoje umiejętności dydaktyczne i wychowawcze hartowała nawet w niebie i piekle, by w końcu trafić na Ziemię. Śmiechu było co niemiara. Aniołki i diabełki prześcigały się w szkolnych żartach, a dekoracja perfekcyjnie oddała nastroje tego dnia.

Występy podsumowała dyrektor Lucyna Bończak, która złożyła życzenia wszystkim pracownikom brzeskiej Ósemki. I w tej części świętowania nie zabrakło akcentów humorystycznych. W związku z zadaniem miesiąca, zaproponowanym przez polonistów, do nauczycieli wpłynęło wiele prac opisujących wybranych przez uczniów nauczycieli. Część z nich została przeczytana przez panią dyrektor, a prace plastyczne – portrety naszych belfrów do dzisiaj zdobią szkolne korytarze. Z pewnością można powiedzieć, że uczniowie to doskonali obserwatorzy, którzy świetnie znają swoich nauczycieli i potrafią ich opisać.

Dzień pełen wrażeń zakończyliśmy przy dźwiękach piosenki „Tyle słońca w całym mieście”, którą uczniowie zadedykowali wszystkim pracownikom szkoły. Specjalnie na tę okazję napisany tekst piosenki do znanej melodii zaśpiewała Liliana Soroczyńska z klasy 4b. Każdy nauczyciel otrzymał słodki upominek. Nie zabrakło też uścisków, ciepłych słów i wielu wyrazów uznania i wdzięczności ze strony uczniów i rodziców.

„Za trud, za serce, za uśmiech – dziękujemy!” to hasło, które było najczęściej powtarzane w piątkowe przedpołudnie. Cieszymy się ze wspólnego świętowania i życzymy sobie i naszym uczniom niegasnącej pasji do nauki, dobrych relacji i wspaniałej współpracy na co dzień.

Weronika Tworowska, Magdalena Tabiszewska, Anna Bromboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *