Dzień Komisji Edukacji Narodowej w Publicznej Szkole Podstawowej w Jankowicach Wielkich

13 października w tym roku był w naszej szkole wyjątkowy. Mimo że jak zawsze był to Dzień Edukacji Narodowej, tym razem świętowaliśmy 250. rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej.

W związku z tak wyjątkowym wydarzeniem, w naszej szkole odbył się uroczysty apel, który rozpoczął Dyrektor PZSP Adam Grabowski, witając wszystkich obecnych, ze szczególnym uwzględnieniem zaproszonych gości. Poinformował, że w naszej szkole podejmowanych jest wiele zadań składających się na wizerunek placówki twórczej, otwartej i dającej możliwości rozwoju. Mamy dobrze funkcjonujący Samorząd Uczniowski – opiekun Beata Stache-Jakubów, prowadzonych jest wiele zajęć pozalekcyjnych, organizujemy opiekę dla uczniów potrzebujących, realizujemy programy profilaktyczne, projekty i działania innowacyjne.

Nasi uczniowie dostają się bez problemów do wybranych przez siebie szkół ponadpodstawowych. Nasza szkoła jest wysoko oceniana przez organ nadzoru pedagogicznego i organ prowadzący szkołę. Przez ostatnie lata uzyskaliśmy wysoki stopień spełniania wymagań określanych przez MEN. Egzamin ósmoklasisty z matematyki ostatnio nasi uczniowie napisali 5,5% powyżej średniej krajowej. W następnym roku szkolnym poprawili wynik do 9% powyżej średniej krajowej – nauczyciel Jolanta Porada.

Jednocześnie w XI edycji Programu „Zbieraj Baterie i Telefony!”, promującej poprawę stanu środowiska naturalnego, Publiczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jankowicach Wielkich uzyskał 8. miejsce w Polsce, otrzymując w nagrodę bon w wysokości 350zł – realizator programu Jolanta Porada. Uczestnicząc w rejonowej akcji PCK „Gorączka Złota 2023”, w której zajęliśmy III miejsce, zdobyliśmy tytuł „Złotej Szkoły” – opiekun Teresa Rąpała. Zorganizowaliśmy sztab 31. Finału WOŚP w Jankowicach Wielkich uzyskując kwotę 8242 zł – koordynator Maja Dobrowolska. Co roku uczestniczymy w akcji „Paka dla zwierzaka”, uczulając dzieci i młodzież na potrzeby zwierząt – inspiratorzy Jolanta Porada i Maja Dobrowolska.

To wszystko jest możliwe dzięki zaangażowaniu, pełnej pasji i poświęcenia pracy nauczycieli. Szkoła nie istniałaby również bez wsparcia pracowników administracji i obsługi. W podzięce za włożony trud Dyrektor wręczył wszystkim pracownikom okazjonalne nagrody.

Na zakończenie części oficjalnej pamiętano również o uczniach klasy I, którym wręczono ich pierwszy szkolny dokument, a mianowicie legitymacje szkolne.

Następnie uczniowie przedstawili współczesną wersję ballady Adama Mickiewicza „Pani Twardowska”. Potem zaprezentowano krótki montaż muzyczno-słowny składający życzenia nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły, zamykający się wręczeniem powyższym bukietów słoneczników.

Na zakończenie przedstawiciele Rady Rodziców wystąpili z pięknym tortem, również dziękując i składając życzenia.

W holu szkoły można było także prześledzić nasze dzieje na podstawie kronik szkoły oraz trofeów – pucharów za osiągnięcia sportowe, wyeksponowanych w gablotach. Przy głównym wejściu do szkoły gości witali i żegnali uczniowie w mundurkach, które obowiązywały przez jeden rok, ale zostawiły trwały swój ślad na kartach jej historii.

Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystości, a pani Teresie Krasie za jej przygotowanie.

Jolanta Porada

8 thoughts on “Dzień Komisji Edukacji Narodowej w Publicznej Szkole Podstawowej w Jankowicach Wielkich

 1. Thanks a lot for giving everyone a very terrific chance to discover important secrets from this website. It is often so beneficial and also packed with amusement for me personally and my office peers to search your website more than thrice every week to see the latest guidance you have. And indeed, I am also actually pleased for the exceptional information served by you. Certain two tips on this page are basically the most suitable we’ve had.

 2. I simply desired to thank you very much once again. I am not sure what I would have accomplished without the type of suggestions discussed by you directly on that area of interest. It became the frightening matter for me personally, but encountering a new expert strategy you managed the issue made me to leap over delight. Now i’m grateful for the information and trust you recognize what an amazing job you are getting into teaching some other people via your webpage. Most likely you haven’t come across all of us.

 3. My husband and i ended up being delighted that Michael managed to carry out his inquiry by way of the precious recommendations he had through the web site. It is now and again perplexing to simply be giving out instructions which many people could have been making money from. And we take into account we now have you to be grateful to because of that. The most important illustrations you’ve made, the straightforward web site navigation, the relationships you can help to foster – it is mostly exceptional, and it’s aiding our son and the family imagine that the subject is exciting, and that’s wonderfully mandatory. Thanks for the whole thing!

 4. hello there and thank you for your information – I’ve
  definitely picked up anything new from right here. I did however expertise some technical points using this web site, since I experienced to
  reload the site many times previous to I could get it
  to load properly. I had been wondering if your web host is
  OK? Not that I’m complaining, but slow loading instances times will often affect your placement in google and can damage your high-quality score
  if advertising and marketing with Adwords. Well I am adding this RSS to my e-mail and can look out for a lot more
  of your respective exciting content. Ensure that you update this again very soon. https://wiki.flygaggle.com/index.php?title=User:WildaParas79594

 5. I truly wanted to write down a quick note so as to thank you for these nice tips you are posting on this site. My extended internet research has at the end of the day been recognized with professional knowledge to write about with my family members. I 'd assert that we visitors are undoubtedly lucky to exist in a notable site with so many special people with insightful tips. I feel really lucky to have encountered the site and look forward to some more enjoyable moments reading here. Thank you once again for all the details.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *