Podsumowanie policyjnej akcji „Wszystkich Świętych”

Działania pn. „Wszystkich Świętych” potrwają dziś do wieczora. Policjanci w rejonie nekropolii w dalszym ciągu dbają o bezpieczeństwo podróżujących samochodami, a także niechronionych uczestników ruchu drogowego. Akcja prowadzona jest również na głównych ciągach komunikacyjnych. Policjanci kontrolują prędkość, z jaką się poruszają kierowcy, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia najmłodszych pasażerów.

Do tej pory w naszym powiecie odnotowano dwie niegroźne kolizje, nie było żadnych wypadków i nikt nie został ranny. Policjanci z Komisariatu Policji w Grodkowie zatrzymali jednego kierowcę, który złamał zakaz prowadzenia pojazdów, a w gminie Lubsza dzięki reakcji świadka została zatrzymana nietrzeźwa kierująca.
1 listopada tuż po godzinie 20:00 policjanci z ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednej z miejscowości w gminie Lubsza została ujęta nietrzeźwa kobieta. Funkcjonariusze na miejscu zastali zgłaszającą, która oświadczyła, że jej podejrzenia wzbudził fakt, że właścicielka volkswagena straciła panowanie nad pojazdem i podczas cofania gwałtownie wjechała na chodnik. Wówczas postanowiła szybko zareagować i zabrać kobiecie kluczyki.

Badanie na urządzeniu wykazało, że 55-letnia kobieta w organizmie miała ponad 2 promile alkoholu. Podejrzewana straciła już uprawnienia do kierowania. Musi się liczyć z wysoką grzywną i sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

Dziś do późnych godzin wieczornych nadal przewidywany jest wzmożony ruch na drogach. Policja apeluje o ostrożność i nielekceważenie przepisów. Będąc uczestnikiem ruchu drogowego, jesteś odpowiedzialny za siebie i pozostałych. Od twojego zachowania może zależeć zdrowie, a nawet życie twoje i innych.

21 thoughts on “Podsumowanie policyjnej akcji „Wszystkich Świętych”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *