Przekroczył prędkość, miał 1,5 promila i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Kilka dni temu policjanci z brzeskiej drogówki sprawdzali prędkość, z jaką poruszają się kierowcy w Krzyżowicach. Około godziny 20:30 ręcznym miernikiem prędkości nagrali, jak kierujący volkswagenem przekroczył dozwoloną prędkość o kilkanaście kilometrów. Mężczyzna na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał blisko 70 km/h.

Szczegółowa kontrola pokazała, że 38-letni mieszkaniec gminy Lewin Brzeski tym razem złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast badanie na zawartość alkoholu wykazało, że jest on nietrzeźwy. W organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu. Za złamanie zakazu grozi mu teraz do 5 lat więzienia i przedłużenie zakazu nawet do 15 lat.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazują się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Swoim zachowaniem narażają siebie, swoich pasażerów i innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Apelujemy o trzeźwość za kierownicą. Kiedy natomiast jesteś świadkiem, że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu, zareaguj i poinformuj o tym policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

KPP w Brzegu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *