Mieszkanka powiatu oszukana podczas zakupów internetowych. Straciła 1 200 zł

Kilka dni temu do brzeskiej komendy zgłosiła się 23-letnia mieszkanka powiatu brzeskiego. Z jej relacji wynika, że została oszukana na jednym z portali internetowych. Jak ustalili policjanci, kobieta wypatrzyła interesującą ją ofertę telefonu. Nawiązała kontakt ze sprzedającą, która przesłała jej link do wpłaty. Poszkodowana nic nie podejrzewając, weszła w link i z góry zapłaciła za telefon.

Sprzedająca potwierdziła wpłatę i zobowiązała się wysłać paczkę następnego dnia. Tak się nie stało. Kontakt ze sprzedającą się zakończył, a towar do poszkodowanej nie dotarł. Mieszkanka Brzegu straciła 1 200 złotych.

Zakupy w internecie to już codzienności. Jednak miejmy na uwadze, że tak jak w sklepie stacjonarnym jesteśmy narażeni na działanie kieszonkowców, tak w internecie na oszustów. Przypominamy jak bezpiecznie zrobić zakupy w sieci:

– Czytaj każdą wiadomość z kodem autoryzacyjnym, którą dostaje z banku, zanim wykorzystasz go, nie wiedząc, co autoryzujesz.
– Nie klikaj w linki nadesłane przez sprzedawcę lub kupującego.
– Każde finalizowanie transakcji poza portalem aukcyjnym czy to przez wiadomości mailowe, smsy i komunikatory, które zwierają linki, powinno wzbudzić naszą czujność.
– Przy płaceniu kartą kredytową zwracaj uwagę czy połączenie internetowe jest bezpieczne i czy przesyłane dane nie zostaną wykorzystane przez osoby nieuprawnione. Na dole strony powinien pojawić się symbol zamkniętej kłódki, a na końcu adresu – literki „https”. Najbezpieczniej zamówić towar z opcją płatności przy odbiorze.
– Nie działaj w pośpiechu – to zły doradca. Każdy sposób wywarcia na nas presji czasu, pośpiechu, szybkiego sfinalizowania transakcji powinno wzmóc nasza czujność.
– Zachowaj rozsądek – zbyt korzystna cena powinna wzmóc naszą czujność, sprawdź wiarygodność sprzedawcy, przeczytaj komentarze, upewnij się, że masz do czynienia z uczciwą osobą. Kup towar płacąc przy odbiorze.

4 thoughts on “Mieszkanka powiatu oszukana podczas zakupów internetowych. Straciła 1 200 zł

 1. Hey there! Do you know if they make any plugins to help
  with SEO? I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m
  not seeing very good gains. If you know of any please share.
  Many thanks! You can read similar text here: Najlepszy sklep

 2. Hello there! Do you know if they make any plugins to assist with
  Search Engine Optimization? I’m trying to get my website to rank
  for some targeted keywords but I’m not seeing very good success.
  If you know of any please share. Appreciate it! I saw similar
  text here: Backlink Building

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *