Stal zakończy rundę jesienną wyjazdowym meczem z zespołem Po-Ra-Wie Większyce

W Narodowe Święto Niepodległości zawodnicy brzeskiej Stali zakończą zmagania w rundzie jesiennej IV ligi. Ich rywalem będzie ekipa Po-Ra-Wia Większyce.

Jednocześnie w ten weekend okaże się, na którym miejscu w tabeli IV ligi żółto-niebiescy spędzą przerwę zimową. Na pewno będzie to pozycja na podium, ale my oczywiście liczymy na jak najwięcej. Aby wskoczyć na fotel lidera, brzeżanie sami muszą wygrać swój mecz w Większycach i liczyć na porażkę Małejpanwii Ozimek w starciu z Polonią Karłowice. Ani jedno, ani drugie łatwe nie będzie, ale mamy nadzieję, że Stalowcy wykonają swoją robotę jak najlepiej i dopiszą – po raz piąty z rzędu – kolejne trzy oczka do swojego dorobku.

Klub z Większyc powstał w 1983 roku. Skrót PoRaWie to nic innego, jak zbitka sylab nazw trzech miejscowości, które utworzyły klub – Pociękarb, Radziejów i Większyce. Nasi sobotni przeciwnicy największe sukcesy w historii osiągają dopiero w ostatnich latach. Na początku XX wieku klub znajdował się w A- i B-klasie, ale kolejne awanse zapewniły zespołowi z Większyc awans do IV ligi w sezonie 2013/14. Od tego momentu drużyna spod Kędzierzyna-Koźla nieustannie rywalizuje na najwyższym szczeblu województwa. Poprzednie rozgrywki podopieczni Tomasza Hejduka zakończyli na solidnej, 7. pozycji.

Latem zespół nie przeszedł większych zmian. Transfery nie zapowiadały również znacząco zmiany celów stawianych przed drużyną. Po-Ra-Wie miało być solidnym zespołem, który będzie plasował się przynajmniej w środku tabeli, z ambicjami na jeszcze więcej.

Przyszli: Jakub Koseła (Górnik Zabrze), Tymoteusz Wojdanowski (Drama Zbrosławice), Patryk Kapica (Polonia Nysa), Adrian Matlok, Dominik Halama (obaj LKS Przyszłość Ciochowice), Dawid Kaciuba (Odra Miasteczko Śląskie), Jakub Krysiak (KS Sławęcice Kędzierzyn-Koźle), Kamil Stobrawe (LZS Walce).

Odeszli: Kamil Szafarczyk (LZS Walce), Maciej Łapuńka (Polonia Głubczyce), Paweł Wachniewski (Polonia Głubczyce), Filip Ściański (szuka klubu), Mateusz Bil (Unia Krapkowice), Mateusz Martyniuk (Pogoń Prudnik).

Zespół z Większyc w bieżących rozgrywkach gra dosyć nierówno, ale regularnie punktuje. Dorobek 19 oczek plasuje naszych sobotnich przeciwników na 8. pozycji. Większyczanie wygrali dotychczas 5 spotkań, 4 zremisowali i 5 przegrali (bramki 21:22). Warto zaznaczyć, że potrafili oni urywać punkty zespołom z czołówki (remisy 1:1 z Małąpanwią Ozimek czy iPrime Bogacica), ale też gubić z niżej notowanymi ekipami (np. przegrywając 1:2 w Walcach czy 0:1 w Piotrówce). Najskuteczniejszym zawodnikiem teamu Tomasza Hejduka jest Dawid Kaciuba – autor 8 bramek.

Stalowcy bardzo udanie rozpoczęli tę rundę (od trzech z rzędu zwycięstw) i wszyscy mamy nadzieję na to, że równie udanie uda się ją zakończyć. Mecz z Po-Ra-Wiem łatwym pojedynkiem nie będzie, a ambitni gospodarze z pewnością postarają się sprawić niespodziankę, lecz my liczymy, iż jakość piłkarska połączona z serduchem do walki przechylą szalę zwycięstwa na korzyść żółto-niebieskich. Trzymamy kciuki, powodzenia drużyno!

15. kolejka BS Leśnica IV ligi opolskiej
Po-Ra-Wie Większyce – Stal Brzeg
11.11.2023 (sobota), godz. 13:30
Stadion w Większycach, ul. Raciborska 9

Stal Brzeg
fot. Janusz Pasieczny

3 thoughts on “Stal zakończy rundę jesienną wyjazdowym meczem z zespołem Po-Ra-Wie Większyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *