Podejrzani o pobicie zatrzymani po pościgu

Kilka dni temu w nocy policjanci z Brzegu otrzymali wezwanie dotyczące awantury, do jakiej doszło na ulicy pomiędzy grupą mężczyzn. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Zastali tam dwóch poszkodowanych mężczyzn. Policjanci udzielili im pomocy, a po przyjeździe karetki przekazali pod opiekę zespołu medycznego. 20 i 23-letni mieszkańcy powiatu brzeskiego z obrażeniami ciała trafili do szpitala.

Policjanci szybko ustalili przebieg zdarzenia i rozpytali świadków. Z ich ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło przed lokalem rozrywkowym. Napastnicy najpierw zaczęli wulgarnie wyzywać poszkodowanych, a następnie bić pięściami i skórzanym paskiem po głowie.

Pierwszy z podejrzewanych mężczyzn (28-letni mieszkaniec Brzegu) został zatrzymany już po chwili niedaleko miejsca zdarzenia. Drugiego policjanci zauważyli kilka minut później na jednej z brzeskich ulic. 20-latek został zatrzymany po pieszym pościgu.

Podejrzewani mężczyźni w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Młodszy w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu, a starszy prawie 2. Po wytrzeźwieniu obaj usłyszeli po dwa zarzuty. Dotyczą one pobicia i uszkodzenia ciała. Na wniosek prokuratury sąd aresztował mężczyzn na 3 miesiące. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP w Brzegu

One thought on “Podejrzani o pobicie zatrzymani po pościgu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *