Brzeg: stracili prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

Kilka dni temu policjanci z brzeskiej drogówki kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się kierowcy na drogach lokalnych. W Szydłowicach namierzyli kierowcę mercedesa, który znacznie przekroczył dozwolona prędkość. Mundurowi wideorejestratorem nagrali, jak 51-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego jechał 125 km/h. W miejscu, gdzie obowiązuje 50 km/h, dozwoloną prędkość przekroczył o ponad 75 km. Mężczyzna stracił swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące. Na jego konto wpłynęło 15 punktów karnych i został ukarany mandatem w wysokości 2 500 złotych.

Drugi kierowca wpadł w Łukowicach Brzeskich. 35-latek przekroczył dozwolona prędkość o 59 km/h. W miejscu, gdzie obowiązuje 50 km/h, jechał 109 km. Mieszkaniec województwa małopolskiego tłumaczył, że spieszy się po odbiór towaru. Został ukarany mandatem w wysokości 1 500 złotych i 11 punktami karnymi. Podobnie jak pierwszy kierowca – stracił on swoje uprawnienia na najbliższe 3 miesiące.

Przypominamy!

Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

KPP w Brzegu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *