Pomoc na cztery łapy

25 października w całej Polsce obchodzimy „Dzień Kundelka”. Jest to nieformalne święto wszystkich wielorasowych psów. Październik jest też miesiącem dobroci dla nich. W szkołach, przedszkolach, a także i u nas w bibliotece odbywają się spotkania, pogadanki, warsztaty, w czasie których dzieci mają okazję porozmawiać o miłości do zwierząt, szacunku i okazywaniu pomocy. Pomimo że jest to święto z rzędu dziwnych i nietypowych, to jest ono wyjątkowo pouczające. Zwraca uwagę na los przyjaciela człowieka, jakim jest niewątpliwie pies.

Święto powstało, aby podziękować kundelkom za ich oddanie i wierność, ale również, aby zwrócić uwagę na tę najliczniejszą, a często najgorzej traktowaną grupę psów towarzyszących człowiekowi. Wielu z nas posiada w domu pieski, które są zaopiekowane; czyli nakarmione, wyspacerowane zadbane, kochane. Ale musimy pamiętać, że są i takie zwierzęta, które są samotne, porzucone i często chore. One szczególnie potrzebują naszej pomocy.

Na szczęście w naszym mieście istnieje „Brzeskie Schronisko Przytul Psisko”, które otacza opieką samotnych czworonożnych przyjaciół. Chociaż pracownicy schroniska starają się, jak mogą, (za co serdecznie im dziękujemy), zwierząt przybywa, a potrzeby są coraz większe, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Magazyny trzeba więc regularnie uzupełniać. W związku z chęcią niesienia pomocy, w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Ks. Ludwika I w Brzegu, ruszyła druga edycja charytatywnej akcji „Pomoc na cztery łapy”. To okazja, aby wykazać się hojnością dla czworonogów. Cel jest jeden – wsparcie mieszkańców brzeskiego schroniska. Zbiórka obejmuje wszystko, co może przydać się zwierzakom – koce, poduchy, karmy suche oraz mokre w puszkach, żwirek i akcesoria dla zwierząt (do pielęgnacji).

Fanty dla czworonogów, w okresie od 15 listopada do 5 grudnia, można dostarczać do siedziby Oddziału dla Dzieci przy ul. Jana Pawła II 2/2 (obok Hurtmetu) w godzinach 8.00-18.00. Pomóc może każdy.

Każda przyniesiona puszka to wielka pomoc, dar serca, który pozwoli ocalić bezdomne psy. Pamiętajmy! Pies to żywa istota, która ma uczucia. Pies to obowiązek, gdyż ma on swoje potrzeby, którym trzeba sprostać. KAŻDY pies – kundelek czy rasowiec – zasługuje na uwagę i miłość. Wszystkim darczyńcom, którzy wesprą naszą akcję, serdecznie DZIĘKUJEMY.

Godziny pracy Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Ks. Ludwika I w Brzegu:
poniedziałek – NIECZYNNE
wtorek-piątek – 8.00-18.00
sobota – 8.00-14.00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *