Kolejne sukcesy Ósemki

Nie od dziś wiadomo, że Ósemka, choć nie jest zbyt dużą szkołą, w swoich kręgach ma bardzo różnorodnie uzdolnionych uczniów – zarówno artystycznie, jak i sportowo. Dzięki swoim opiekunom zgłaszani są do konkursów, odpowiednio prowadzeni i zajmują najwyższe miejsca na konkursach artystycznych oraz recytatorskich na szczeblu wojewódzkim. Przykładem niech będzie tegoroczny XX Konkurs Poezji Patriotycznej i Religijnej „Fidest et Patria”,  który z roku na rok zaskakuje wszystkich gości i uczestników niebywale wysokim poziomem artystycznym.

W tym roku – jak od dwudziestu lat – uczniowie Ósemki wzięli udział i wyszli z laurami: Milena Wiącek za recytację wiersza Zbigniewa Herberta uzyskała I miejsce, a Ofelia Stępień-Rutowicz zdobyła II miejsce za wykonanie wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.  Ich młodsze koleżanki reprezentowały kategorię klas I –III  – Antonina Kamińska i Stanisława Szyszkowska – uzyskały wyróżnienia, co jest dobrym wstępem do rozwinięcia recytatorskich skrzydeł.

Trzeba podkreślić, że tylko cztery osoby mogły reprezentować szkołę, a chętnych było zdecydowanie więcej. O randze konkursu świadczy fakt, że do eliminacji szkolnych podeszło ponad 20 osób. Jury podkreśliło dobry dobór repertuaru dostosowanego do wieku oraz ogrom pracy włożonej zarówno przez uczniów, jak i instruktorów (nauczycieli przygotowujących).

Z wyjątkowej okazji, że konkurs odbywa się po raz dwudziesty, organizator – Klub Garnizonowy w Brzegu – postanowił wyróżnić  i wręczyć podziękowania dla pani Moniki Słupskiej za wieloletnie przygotowywanie uczniów do tego konkursu.

Dyrekcja szkoły – pani Lucyna Bończak miała przyjemność odebrać statuetkę dla Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 „za wieloletnie pielęgnowanie wartości patriotycznych i religijnych”. Cieszymy się z sukcesów naszych podopiecznych i czujemy się bardzo docenieni i nobilitowani. Takie wyróżnienie jest dla nas także pięknym zobowiązaniem na kolejne lata.

Monika Słupska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *